НТА > НОВИНИ > Новини політики > У Європі порадили Україні провести вибори за умов війни. Данілов відповів

У Європі порадили Україні провести вибори за умов війни. Данілов відповів

Очільниця української делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева заявила, що Україна готується до проведення виборів 2024-го року

881

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс наполягає на необхідності проведення в Україні парламентських і президентських виборів навіть за умови воєнного стану.

Про це він заявив у інтерв’ю «Європейській правді».

При цьому він визнав, що в Україні зараз воєнний стан, і конституція не дозволяє проводити вибори за цих умов.

«Тож це вам треба розв’язати цей виклик. Це не наше завдання – вказувати, як це зробити, але звісно, Україна має організувати вільні та чесні вибори. Бо це ваше зобов’язання за статутом Ради Європи. І звичайно, ви це зробите» – зазначив Кокс.

Водночас президент ПАРЄ визнав, що організація виборів за цих умов стане вкрай важкою, однак, за його словами, є приклади інших країн, зокрема, Туреччини, яка спромоглася провести вибори після руйнівного землетрусу.

Він додав, що є приклади інших країн, які організовували голосування на виборах за кордоном. Крім того, існує можливість голосування через інтернет.

«Не виникатиме жодних претензій до України, якщо вибори вийдуть не ідеальними. Але якщо ви не проведете вибори – то у всіх виникнуть до вас запитання. Демократія – це, звичайно, не тільки вибори. Але без виборів демократія неможлива», – наголосив Кокс.

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов у прямому ефірі спільного національного телемарафону «Єдині новини» різко відповів на такі слова президента ПАРЄ Тіні Кокса.

Український посадовець наголосив, що до завершення воєнного стану в Україні не буде виборів, оскільки це суперечить нашій Конституції.

«Коли є впровадження такого стану, в якому зараз перебуває наша країна, жодні вибори не можуть відбуватися. Крапка», – наголосив Данілов.

У понеділок, 15-го травня, очільниця української делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева заявила, що Україна готується до проведення президентських і парламентських виборів 2024-го року, розраховуючи на перемогу у війні до того часу.

Нагадаємо, у квітні голова Верховної ради України Руслан Стефанчук висловив сумніви, що вибори відбудуться до завершення воєнного стану. Для цього щонайменше доведеться змінювати законодавство.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"