НТА > НОВИНИ > Суспільство > У Європі спрогнозували, коли може відновитися економіка України

У Європі спрогнозували, коли може відновитися економіка України

ВВП України може відновитися на 23% 2023-го року, якщо війна припиниться найближчим часом

390

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) заявив, що війна Росії проти України спричинить різкий економічний спад в обидвох країнах – найбільший за останні 25 років.

Про це повідомила агенція Reuters. Однак економіка України може так само різко відновитися 2023-го року. Це, щоправда, могло би відбутися, якщо війна завершиться найближчим часом.

За словами головного економіста ЄБРР Беати Яворчик, економіка України скоротиться на 20% цього року, оскільки військові дії тривають на території, на яку припадає 60% ВВП країни, що існувала до війни.

Однак ВВП може відновитися на 23% 2023-го року, якщо війна припиниться найближчим часом.

«Україна, яка спочатку була бідною країною, стане ще біднішою. Ми розуміємо, що від третини до половини фірм припинили роботу, а споживання електроенергії становить 60% від довоєнного рівня», – заявила Яворчик.

Нагадаємо, що уряд Австралії ухвалив рішення підвищити на 35 відсотків мито на імпорт усієї продукції з Росії та Білорусі. Про це повідомила пресслужба прем’єр-міністра країни.

Російські війська обстріляли нафтобазу у Фастові Київської області. Щодня на Київщині фіксують 30-40 обстрілів житлових масивів і соціальної інфраструктури. Руйнувань зазнали обʼєкти в 35-ти із 69-ти громад (50,7%).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі