НТА > НОВИНИ > Новини світу > У Євросоюзі розповіли, чи будуть вводити санкції проти українських олігархів

У Євросоюзі розповіли, чи будуть вводити санкції проти українських олігархів

155

Європейський союз підтримує боротьбу української влади з олігархами. Однак про санкції проти українських олігархів з боку європейських структур поки що жодним чином не йдеться.

Про це заявив на брифінгу речник Єврокомісії Петера Стано у Брюсселі.

«Боротьба з корупцією насамперед в інтересах України. Уряд і президент Зеленський знають, що це їхнє зобов’язання, це те, що ми регулярно обговорюємо. І не обов’язково говорити про санкції, бо ми маємо дуже сильний інструмент – угоду про асоціацію», – сказав він.

Стано також зазначив, що в рамках угоди про асоціацію Україна та ЄС обговорюють всі проблеми і виклики, які виникають, зокрема, і боротьбу з феноменом зростання впливу олігархів.

«Санкції тільки один з інструментів, який можна використати в такій ситуації», – заявив речник Єврокомісії, додавши, що для введення обмежень потрібна згода всіх країн-членів ЄС.

Нагадаємо, що в четвер, 23-го вересня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт Володимира Зеленського про олігархів. Його підтримали 279 народних обранців. Більшість голосів за закон віддала партія «Слуга народу» – 229, «За майбутнє» – 18, «Довіра» – 15, «Голос» – 11.

Тиждень тому секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов оголосив про завершення роботи над системою моніторингу олігархів в Україні. Вона потрібна для функціонування закону про деолігархізацію. За його словами, розробка системи була необхідна в рамках законопроєкту про олігархів.

Раніше Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю для «Радіо Свобода» зазначив, що закон про олігархів враховуватиме досвід США.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі