НТА > НОВИНИ > Війна > У заблокованому Маріуполі окрім гуманітарної катастрофи, назріває й інфекційна – мер

У заблокованому Маріуполі окрім гуманітарної катастрофи, назріває й інфекційна – мер

Потрібна повна евакуація населення міста

172

У заблокованому Маріуполі окрім гуманітарної катастрофи, через проблеми з водопостачанням насувається й інфекційна катастрофа, тому потрібна повна евакуація населення міста.

Про це заявив у телеефірі Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

«Найбільша проблема у місті Маріуполі – це якісна питна вода, її немає. І ми сьогодні розуміємо, що стоїмо також на порозі літа і відповідно потреба у воді зростає, стає в рази більшою… У нас, окрім гуманітарної катастрофи, насувається інфекційна катастрофа», – повідомив мер.

Він пояснив, що спілкувався з лікарями, які цей прогноз підтверджують, тому сьогодні потрібно займатись практично повною евакуацією населення з Маріуполя.

«Просто почнеться велика епідемічна проблема… Інфекційні захворювання можуть забрати життя тисячі людей. Нам потрібна повна евакуація. Має бути стійкий зелений коридор і людям мають дати можливість вибратися на підконтрольну частину України», –  заявив Бойченко.

За його словами, про це сьогодні розмовляють і з ООН, і з Червоним Хрестом, говорять про системний підхід, системну евакуацію всіх маріупольців на підконтрольну частину України.

Бойченко зазначив, що ситуацію в Маріуполі погіршує те, що у місті не працює каналізація, немає нормального енергопостачання, а під завалами залишаються тіла загиблих жителів міста.

«І ключове, що додається до цієї проблеми, тіла вбитих, які створюють екологічну та інфекційну проблему епідемічного характеру. Слід розуміти, що система каналізації не працює», – зазначив  мер.

Він також розкритикував те, що робить сьогодні у Маріуполі окупаційна влада, тому що саме її непрофесійні дії призведуть місто до інфекційної катастрофи.

«Там щось робить окупаційна влада, яка мала назву ОПЗЖ. Вони, продавши себе як владу, коригуючи вогонь, знищили це місто, провели шабаш 9 травня, а тепер намагаються відновити водне господарство міста, не розуміючи елементарних речей. А їм потрібно зрозуміти, що як тільки вони дадуть воду, а система каналізації не готова до цього, все це масово піде в річки, масово піде в море. І це створить нові проблеми екологічного, інфекційного характеру. Тому й потрібно займатися евакуацією», – повідомив Бойченко.

Нагадаємо, що віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук заявила, що Україна станом на 12 травня веде перемовини про обмін 38 важкопоранених бійців «Азовсталі».

Полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на NTA назвав умови, які потрібні для проведення екстракції. Читайте тут. 

Зазначимо, що захоплення Маріуполя на Донеччині триває вже 2,5 місяці і це облога, якої «ще не було в історії». Українські бійці ведуть важкі бої з окупантами, до останніх сил захищаючи територію металургійного комбінату «Азовсталь».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі