НТА > НОВИНИ > Новини політики > У ЗСУ – кардинальні зміни. Хто отримав нові посади та на кого робить ставку Зеленський

У ЗСУ – кардинальні зміни. Хто отримав нові посади та на кого робить ставку Зеленський

481

Протягом останніх двох тижнів у Збройних силах активно відбуваються кадрові зміни. Так, у кінці липня президент Володимир Зеленський призначив нового головнокомандувача Збройних Сил. Вчора, 9 липня, очільник держави представив ще 5 нових командувачів у ЗСУ.

Про те, хто отримав нові посади, та з чим пов’язані такі кадрові зміни у ЗСУ, читайте у матеріалі NTA.

Так, на посаду командувача Повітряних Сил призначили генерал-майора Миколу Олещука. До цього він обіймав займав посаду начальника штабу – першого заступника командувача Повітряного командування «Схід».

З листопада 2014-го Микола Олещук брав участь у проведенні АТО, а також залучався до виконання завдань у рамках операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей. Військове звання «генерал-майор» отримав у 2019 році.

За період служби пройшов шлях від начальника розрахунку відділення бойового управління радіотехнічної батареї зенітного ракетного дивізіону до командира зенітної ракетної бригади.

Командувачем Десантно-штурмових військ став полковник Максим Миргородський – командир 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Миргородський є першим учасником війни на сході України, який став повним лицарем ордена Богдана Хмельницького.

Також 41-річний Максим Миргородський брав участь у боях за Слов’янськ, в обороні Донецького аеропорту та в боях за Дебальцеве.

Генерал-майора Андрія Ковальчука призначили на посаду командувача оперативного командування “Південь”.

У 2005—2006 роках в званні майора брав участь у Миротворчій місії в Косово, а в 2011 році служив на посаді начальника штабу вертолітного загону в Ліберії. Отримав звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

На початку АТО Ковальчук був начальником штабу 80-ї бригади. Тоді в 2014 році аеромобільно-десантна рота батальйонної тактичної групи бригади в боях звільнила Лиман, Миколаївку та Слов’янськ.

“Згодом підрозділи спільно деблокували Луганський аеропорт, при цьому полковник Андрій Ковальчук був поранений, проте продовжив виконувати завдання”, – зазначили в Міністерстві оборони.

У серпні того року Ковальчук став командиром 80-ї бригади. З березня 2016 року наказом міністра оборони був призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командувача Високомобільних десантних військ ЗСУ.

Командувачем оперативного командування “Схід” призначили генерал-майора Олега Мікаца. Під його керівництвом 93-тя бригада брала активну участь в протистоянні проросійським збройним угрупованням та російським військам. Мікац вважається одним із ключових командирів у боях за Донецький аеропорт.

Також Олег Мікац став першим українським генералом, який ніколи не служив в радянській армії. У березні 2017 року призначений на посаду заступника командувача військ оперативного командування “Захід” Сухопутних військ ЗСУ. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Полковник Сергій Літвінов, який пройшов шлях від командира танкового взводу до начальника штабу — заступника командувача оперативного командування «Схід», тепер обіймає посаду командувача оперативного командування “Захід”.

Сергій Літвінов за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій, високий професіоналізм і зразкове виконання службових обов’язків нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

Також начальник Генерального штабу отримав нового заступника – полковника Володимира Коваля.

Коваль – кандидат військових наук. Обіймав різні посади: начальника служби РХБЗ, провідного наукового співробітника науково-дослідного відділу науково-дослідного управління (проблем всебічного забезпечення) Центрального науково-дослідного інституту ЗСУ, начальника воєнно-наукового відділу штабу Командування Повітряних Сил ЗСУ.

На кого робить ставку Зеленський

Політолог Володимир Фесенко вважає, що зміни у ЗСУ, перш за все, пов’язані зі змінами головнокомандувача ЗСУ та керівника ООС.

“Якщо ви подивитесь на ситуацію з 2014 року, то ви дуже легко з’ясуєте, що у нас відбувалося уже декілька хвиль таких змін. І як правило, коли міняють головнокомандувача ЗСУ, керівника ООС, то іде хвиля змін командуючих родів військ. Те, що відбулося і вчора…це така ротація”, – пояснює політолог.

За словами Фесенка, Зеленський (про що він сам і казав) робить ставку на генералів, військових з бойовим досвідом: “Я думаю, це позитивна тенденція. Зеленський шукає більш ефекивних” .

Фесенко зауважив, що загалом генералів, як і дипломатів, часто змінюють, “щоб вони не  засиджувались на своїх місцях, не зросталися зі своїми посадами, сферою повноважень”. На його думку, така практика поширена не лише у нашій країніі не лише у Збройних силах:

“Але й в інших країнах регулярно генералів перетасовують. Це не тільки у ЗСУ. Така практика існує і в правоохоронних органах”.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі