НТА > НОВИНИ > Війна > Убили за «Слава Україні!» Побратими Героя розповіли, як він потрапив у полон

Убили за «Слава Україні!» Побратими Героя розповіли, як він потрапив у полон

Прилади нічного бачення виявилися не такими ефективними, аби продовжувати бій у темряві

357

Побратими українського військового Олександра Мацієвського, якого розстріляли російські окупанти після слів «Слава Україні!», розповіли, як він потрапив у російський полон.

Відповідний матеріал опублікувало американське видання The Wall Street Journal.

За словами українських військових зі 163-го батальйону ТрО, зранку 30-го грудня він і ще 15 бійців ішли до лінії дерев неподалік села Червона Гора, аби підтримати танкістів, які захищали північну частину Бахмута на Донеччині.

Вони рили окопи для укриття близько 15-ти хвилин, коли атакували окупанти. Розпочали падати гілки, тому що міномети розривали дерева над головою.

«Це ставало все інтенсивнішим», – зазначив рядовий В’ячеслав Ковальов, у литки якого влучила куля, і його евакуювали разом з іншим захисником.

Російські загарбники наступали на них хвилями. Вони топтали тіла застрелених перед рядовими, які згадують цю історію. Сержант Василь Замола зауважив, що у цей час помітив рашистів зліва від себе, де якраз перебували Мацієвський і ще четверо бійців. Їх обійшли з флангу.

Під час денного бою українці декілька разів намагалися дістатися до групи Мацієвського, але обстріли були занадто інтенсивними. Як згадують побратими, денне світло тоді вже слабшало, а прилади нічного бачення виявилися не такими ефективними, аби продовжувати бій у темряві. Тому їм наказали відступити на укріпленіші позиції.

«Якби не це, ми би всі загинули», – уточнив Замола в розмові з американськими медійниками.

Нагадаємо, що в середу, 8-го березня, в Збройних силах України заявили, що українським захисником, якого розстріляли російські військові, міг бути Олександр Мацієвський.

Генерал-лейтенант, ветеран зовнішньої розвідки Василь Богдан заявив у ефірі «Народного Толк-Шоу», що розстріл українського військового за гасло «Слава Україні» – це не є унікальний чи дивний випадок у поведінці росіян.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"