НТА > НОВИНИ > Місця > Учені близькі до історичного відкриття щодо життя на Марсі

Учені близькі до історичного відкриття щодо життя на Марсі

153

Дослідники, які керують марсоходом Perseverance НАСА на Марсі, впевнені, що відправили робота в місце, яке надає найкращу можливість знайти ознаки прадавнього життя на Червоній планеті.

Про це повідомив сайт BBC. Робот Percy приземлився в кратері Єзеро в лютому, де знімає місця поблизу.

За даними аналізу, марсохід перебуває на дні колишнього великого озера, яке живилося від звивистої річки із заходу 3,5 мільярда років тому, коли клімат Марса був ще сприятливим.

Там, де річкова система зустрічається з водою озера, є дельта – клиновидний «рельєф», який є і на всій нашій планеті. Там могли розвиватися мікроорганізми, а їх хімічні сліди мали би зберігатися.

«Люди запитували мене: «Отже, що тут нового? Хіба ми не знали, що в кратері Єзеро є дельта?». Насправді ми не знали. На підставі орбітальних знімків ми зробили висновок, що на Єзері є дельта. Але поки ви не зайдете на землю, ви не можете бути абсолютно впевнені», – зазначив професор Санджив Гупта з Імперського коледжу Лондона у Великій Британії, який є співавтором нової наукової статті.

Далі Perseverance відправлять марсохід до основи дельти, щоб пробурити те, що буде дрібнозернистими аргілітами, на думку науковців. Також ціллю стане кільце карбонатних порід на краю Єзера – це може бути берегом давнього кратерного озера.

Марсоходу потрібно буде упакувати більше 20-ти зразків гірських порід з різних місць, які повернуть на Землю на початку 2030-их років для вивчення в лабораторіях на наявність слідів мікроскопічної форми життя поверхні Червоної планети.

Нагадаємо, що на початку серпня NASA отримало нові фото поверхні Червоної планети, які зробив марсохід Perseverance.

Тоді ж для підготовки астронавтів на Марс, агентство NASA розпочало приймати заявки на проживання чотирьох людей протягом року в Марсових дюнах Альфа.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі