НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Удар 400-ма ракетами є малоймовірним. У Повітряних силах сказали, скільки ракет Росія може використати для нової атаки

Удар 400-ма ракетами є малоймовірним. У Повітряних силах сказали, скільки ракет Росія може використати для нової атаки

6583

Росія навряд чи спроможна нанести масований ракетний удар, який налічуватиме кілька сотень ракет, адже для цього їй доведеться використати практично всі свої запаси. Наймовірніше, нова масована атака буле в межах 100 ракет, які запустять по території Україні.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі “Народного Толк-Шоу” прокоментував “ажіотаж” навколо нового ймовірного масованого ракетного удару Росії, який прогнозують у найближчі дні.

“Про ймовірний ракетний удар на 29 листопада говорили, мабуть, усі. Це зрозуміло: люди дуже чутливі до ситуації, яка є в країні. Будь-які офіційні чи навіть не дуже заяви викликатимуть занепокоєння в суспільстві. Чи будуть нові удари? Та, безумовно, що Росія не відмовилася від своїх намірів – загнати нас у пітьму, тиснути на людей. Але можу сказати: Повітряні сили ЗСУ готові відбивати повітряні напади ворога. Сьогодні говорили про це зі всіма керівниками”, – говорить Ігнат.

Попри прогнози та навіть оголошення повітряних тривог – по всій країні та на частині території – сьогодні запуску ракет не зафіксували. За словами Ігната, тривоги, які лунали 29 листопада, були пов’язані із вильотами ворожої авіації та ракетними загрозами. Була інформація про можливість, що Росія застосує “Іскандери” та інше озброєння. Також розповів, що напередодні активно Росія задіяла тактичну авіацію на передній лінії фронту – там українські сили збили дві “сушки”.

“Також ми знаємо про збільшення стратегічної авіації на аеродромі в Ейську. Щодо інформації, яка активно ширилася, що Росія зараз одночасно запустить 400 ракет… Дивіться: 20 літаків, наприклад, Ту-95 – це по 8 ракет на кожному. Скільки у Росії ще Х-101 та З-155? За підрахунками Міноборони України, близько 150 ракет. Сумнівно, що вони готові використати їх в один день. Як і “Калібри”. Наразі наймасованіша атака восени налічувала 96 ракет. Тож, радше за все, і наступна налічуватиме близько ста ракет. Чи їх буде 100, чи 120…  Ми вже скільки всього переживали, що цим нас не злякати”, – оцінив ракетний потенціал ворога Ігнат.

За його словами, Росія ще здатна виробляти “Іскандери”, “Калібри”, Х-155 з тих деталей, які може дістати. Але невеликими темпами. Тож Ігнат прогнозує, що все-таки вибудується тенденція, коли кількість використаних ракет під час атак навпаки зменшуватиметься, а не зростатиме.

“Сучасна ракета – це високотехнологічна річ. Майже, як літак. Вартість виробництва однієї – 6-13 мільйонів доларів. Терміни виробництва – кілька тижнів, а не днів. Тому вже зараз час починає грати на нашу користь”, – додав Юрій Ігнат.

Речник Повітряних сил також закликав усіх намагатися зберігати холодний розум і  не ігнорувати повітряні тривоги.

Оцініть новину
Клас!
20
Я це люблю
2
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
3
Шооо?
5

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі