НТА > НОВИНИ > Кримінал > Угорщина не арештовуватиме Путіна, якщо він приїде в країну

Угорщина не арештовуватиме Путіна, якщо він приїде в країну

270

Попри ордер на арешт, який видав Міжнародний кримінальний суд, в Угорщині не стануть арештовувати Володимир Путіна, якщо він приїде в країну.

Про це заявив керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш, його цитує агентство Reuters.

Гуйяш зазначив, що відповідно до угорської правової системи, їхня країна немає законних підстав арештовувати російського президента. Це при тому, що Угорщина підписала і ратифікувала Римський статут.

Відповідаючи на запитання, чи заарештують Путіна, якщо він приїде до Угорщини, Гуйяш сказав на брифінгу, що Римський статут не вбудований в угорську правову систему.

“Ми можемо звернутися до угорського законодавства і на підставі цього не можемо заарештувати російського президента … оскільки статут МКС не був впроваджений в Угорщині”, – сказав Гуйяш.

Тобто йдеться про те, що Угорщина лише формально схвалила Римський статут, але не змінила законодавство для його втілення.

Гуйяш також додав, що угорський уряд не сформував позицію щодо ордеру на арешт Путіна, але висловив свою думку на цю тему.

Нагадаємо, сьогодні генеральний прокурор Андрій Костін та секретар МКС Пітер Льюїс в Гаазі підписали угоду про відкриття представництва Міжнародного кримінального суду в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"