НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна чекає на першу ескадрилью західних бойових літаків

Україна чекає на першу ескадрилью західних бойових літаків

Жодні побоювання партнерів щодо надання Україні попередніх типів озброєння не виправдалися

397

Команда Офісу президента та Кабміну активно працює над розблокуванням рішення про надання Україні першої ескадрильї іноземних бойових літаків.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в прямому ефірі спільного національного телемарафону «Єдині новини».

Він зазначив, що наразі з точки зору масовості на ринку та доступності обслуговування базовою моделлю для України є американський F-16.

Водночас не обов’язково саме ця модель стане першим іноземним бойовим літаком, який отримає Україна.

«Не принципово, чи це буде американський F-16, шведський Grippen, французький Mirage чи Rafale, або ж Eurofighter. Принципово відкрити позицію, зняти табу й отримати першу ескадрилью літаків. Потім вже будемо визначатися, враховуючи доступність на ринку й обслуговування, на яку саме модель робити основну ставку», – наголосив Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ додав, що єдині бар’єри партнерів у наданні Україні бойових літаків – це психологія. Він нагадав, що такі самі перепони свого часу стояли на заваді отриманню реактивних систем залпового вогню HIMARS, зенітних ракетних комплексів Patriot і західних танків, але Україні все ж вдалося подолати бар’єри та розблокувати постачання цих типів озброєння.

«Я не маю сумнівів, що ми відкриємо опцію постачання бойових літаків. І тут Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Офіс президента, особисто президент Володимир Зеленський – вся команда працює над тим, щоби відкрити ці останні зачинені двері», – наголосив він.

Дмитро Кулеба нагадав, що жодні побоювання партнерів щодо надання Україні попередніх типів озброєння не виправдалися. На його думку, так само не виправдаються страхи та побоювання стосовно надання Україні іноземних бойових літаків, тож рішення варто ухвалювати якнайшвидше.

Нагадаємо, що США відправляють в Україну партію бойових машин Bradley, яку виділили в рекордному пакеті допомоги на початку цього року.

Журналісти американської газети The New York Times відвідали заводи Міністерства оборони США, на яких виготовляють артилерійські боєприпаси, у тому числі для України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі