НТА > НОВИНИ > Війна > Україна – це плацдарм, яким Росія хоче піти на Європу, – заступниця міністра оборони

Україна – це плацдарм, яким Росія хоче піти на Європу, – заступниця міністра оборони

471

Росії не потрібно зберігати українську інфраструктуру, адже, ймовірно, розглядає територію нашої держави як плацдарм, яким може посунутися на Європу.

Таке припущення зробила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону.

“Є припущення: вони знищують інфраструктуру цивільну і соціальну, тому що вона їх не цікавить, адже у них плани використати територію України як плацдарм, щоби рухатися далі. Швидше за все, Україна – це не кінцева мета, і якщо зараз не зупинити Путіна всім світом, він піде з території України на європейський світ”, – сказала вона.

Втім наголосила, що, попри складну ситуацію на фронті, Росія не може швидко реалізувати всі свої цілі через потужний опір ЗСУ.

“Є певний почерк російських військ: наприклад, вони намагаються не заходити і не починати вуличні бої – хоча в Сєверодонецьку це вже відбувається-  тому що у вуличних боях вони програють. Через це вони воліють знищити місто взагалі і захоплювати просто територію без соціальної інфраструктури”, – наголосила вона.

Так, за даними голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, росіяни зараз контролюють 70%  Сєвєродонецька, ведуться вуличні бої.

Водночас у спецефірі NTA заступник керівника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко наголосив: те, що українські сили відступають у Сєвєродонецьку, – ще не означає завершення бойових дій. Навіть при тій ситуації, що складається, наразі нема загрози повного оточення. Понад те, при наступі росіяни можуть знову зазнати великих втрат – як живої сили, так і техніки.

Вуличні бої – найбільш складний вид бойових дій.  При цьому найбільші втрати живої сили зазнає сторона, що наступає. По прикладу Рубіжного і Попасної – противник заходив, захоплював міста, але загальна кількість його боєздатного складу в кінці становила не більше 20%. Тому одне із головних завдань, які мають наші збройні сили в Сєвєродонецьку, – максимально знищити особовий склад і техніку ворога, виснажити його і перейти до так званої оперативної паузи”, – пояснив експерт.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі