НТА > НОВИНИ > В Україні контроль іноземних інвесторів над сільгоспземлями призводить до їх виснаження

В Україні контроль іноземних інвесторів над сільгоспземлями призводить до їх виснаження

152

За даними аналітичного звіту “Наслідки глобальної “земельної лихоманки” – незначні вигоди, суттєві ризики для людей та довкілля”, через контроль міжнародних інвесторів над 3,3 млн га в Україні. Більше лише в Індонезії, де контролюється понад 3,6 млн га.

Як повідомляє організація охорони навколишнього середовища Екодія, у п’ятірку лідерів рейтингу входять також Росія, Бразилія, Папуа-Нова Гвінея, свідчать результати дослідження, яке опублікувала міжнародна ініціатива Land Matrix на основі зібраних даних про масштабну купівлю земель в усьому світі.

Сільське господарство України, зокрема земля, дуже цікаве серед інвесторів. Це підтверджується даними Land Matrix – 250 угод та 3,3 млн га сільгоспземель контролюється іноземними компаніями. Зазвичай вони ведуть інтенсивне сільське господарство, яке має негативні наслідки для довкілля. Мова про забруднення води, ґрунтів та зменшення біорізноманіття. Концентрація земель може призвести до масштабної деградації земель, якщо не почати змінювати підходи та с/г практики вже зараз та посилювати екоконтроль за агровиробниками”, – зазначає керівник відділу екологізації промисловості ГО “Екодія” Михайло Амосов.

Це вже третій звіт ініціативи Land Matrix, у якому здійснено критичну оцінку накопичення земель у країнах, що розвиваються, а також соціально-економічні та екологічні наслідки такого накопичення. Висновки спираються на фактичні матеріали із бази даних Land Matrix, а також публікації, з метою аналізу та кращого розуміння комплексного впливу концентрації земель.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі