НТА > НОВИНИ > Економіка > Україна готова надати свої сховища для зберігання газу країн Євросоюзу

Україна готова надати свої сховища для зберігання газу країн Євросоюзу

117

Оператор газосховищ України «Укртрансгаз» пропонує послуги українських підземних сховищ газу для зберігання страхового запасу країн ЄС.

Загальний обсяг мережі українських підземних газосховищ сягає 31-го мільярда кубометрів та є найбільшим серед країн Європи. Про це повідомила пресслужба «Укртрансгазу».

Річ у тому, що через критичну ситуацію, що склалася на енергетичному ринку Європи 2021-го року, в ЄС повернулися до питання страхових запасів газу, котрі дали би змогу мінімізувати загрози енергетичній безпеці у разі дефіциту постачання газу чи різкого коливання цін, як це відбувається в останні декілька місяців.

Європейська комісія вже розпочала вивчення цієї теми та пошук потенційних майданчиків для довгострокового зберігання обсягів страхового газу.

«Україна має що запропонувати своїм європейським партнерам. Безперечно, для цього необхідно включити українські підземні сховища газу до переліку майданчиків, де такий страховий запас може зберігатися, та налагодити інфраструктуру для безперешкодного транспортування газу між європейськими країнами, зокрема, між Україною, Польщею та Угорщиною», – зазначив тимчасовий виконувач обов’язків генерального директора «Укртрансгазу» Сергій Перелома,

Він додав, що в цьому питанні український оператор розраховує найперше на підтримку європейських колег, зокрема, партнерів із Energy Community.

Український оператор щороку використовує близько 60% потужностей підземних сховищ газу для задоволення потреб внутрішніх споживачів України, таким чином залишаючи близько 40% для зберігання газу компаній-нерезидентів.

Ці потужності можна використати і для зберігання страхових запасів газу країн ЄС, повідомили в прес-службі.

Тиждень тому Європейська комісія схвалила рішення, покликане протистояти різкому зростанню світових цін на енергоносії, яке, за прогнозами, триватиме всю зиму. Рішення включає в себе перелік конкретних заходів.

Нагадаємо, що Європейський союз разом з українськими експертами моделюють різні сценарії щодо енергобезпеки України. Окремими напрямками аналізу є забезпечення постачання газу, а також використання українських газосховищ.

Останнім часом ціна на газ у Європі б’є рекорди, і це може негативно вплинути на ситуацію в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі