НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна готова продовжити контракт з «Газпромом», але з однією умовою

Україна готова продовжити контракт з «Газпромом», але з однією умовою

86

Керівник «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявив, що Україна готова продовжити контракт на транзит газу з «Газпромом». Умовою для цього він назвав збереження обсягів закупівель компаніями ЄС.

Про це повідомив Апостроф. «Ті обсяги, які зараз йдуть через Україну, варто перенести в контракти з європейськими компаніями на тривалу перспективу. Ми маємо таким чином отримати гарантії того, що транзит через Україну збережуть», – наголосив Вітренко.

Він додав, що Україна готова вести переговори з «Газпромом», але саме по собі продовження терміну дії договору не дає належних гарантій для збереження транзиту газу через Україну.

«Для цього потрібні насамперед контракти з європейськими компаніями», – уточнив керівник «Нафтогазу».

Відповідні заяви Вітренко зробив за підсумками своїх переговорів з німецькою делегацією про ситуацію з транзитом газу в ЄС.

Нагадаємо, що російський «Газпром» уже з наступного місяця планує розпочати постачання газу першою партією трубопроводу «Північний потік-2». Керівник «Газпрому» Олексій Міллер говорив про готовність ввести газопровід в експлуатацію вже найближчого опалювального сезону.

Натомість компанія-оператор «Північного потоку-2» подала до німецького регулятора заявку на сертифікацію з порушенням вимог європейського законодавства, що може мати руйнівний вплив на ринок газу.

У серпні стало відомо, що Російська Федерація готова обійтися без транзиту газу до Європи українською територією. Але на той момент мова про це офіційно не йшла.

Також європейські експерти визначили, що Росія штучно створює дефіцит газу в ЄС заради запуску «Північного потоку-2».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі