НТА > НОВИНИ > Новини науки > Україна купує криголам. За скільки і навіщо

Україна купує криголам. За скільки і навіщо

194

Кабінет міністрів України погодив виділення коштів на власне науково-дослідне судно-криголам. Зокрема, розглядають варіант купівлі криголама «Джеймс Кларк Рос» у Великобританії  за 5 мільйонів доларів. 

Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки.

Україна з 2001 року не має такого судна. Криголам дозволить поліпшити умови дослідження Світового океану, налагодити антарктичну навігацію і полегшити доставку вантажів на станцію «Академік Вернадський» незалежно від погодних умов.

Зараз Україна змушена фрахтувати іноземні криголами, якщо вантаж треба доставити в той час, коли океан біля Антарктиди укритий льодом.

Переговори ведуть насамперед з Англією, йдеться про придбання флагманського криголама Британської антарктичної служби «Джеймс Кларк Рос». За оцінками українських фахівців, флагман ще придатний до експлуатації протягом наступних 20-25-ти років. Велика Британія готова продати  його за 5 мільйонів доларів.

«Торік, коли пандемія COVID-19 тільки розпочалася, учасники 25-ї Української антарктичної експедиції надзвичайно складно діставалися до станції. Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць», – наголосив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Тому коли 6-го лютого цього року полярники вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з президентом України, то на його запитання, що потрібно найбільше, учасники експедиції не роздумуючи відповіли: власний криголам.

«Зараз рішення є. Воно дає зелене світло для купівлі судна. Ми дуже вдячні за це та сподіваємося на подальшу підтримку народних депутатів – членів бюджетного комітету ВРУ», – додав Євген Дикий.

Рішення уряду має затвердити Верховна Рада України, після чого наступним кроком є придбання судна.

Нагадаємо, на аргентинській дослідницькій станції «Есперанса» на Антарктичному півострові цього року зафіксували рекордну температуру для регіону – 18,3 градуса за Цельсієм.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі