НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Україна хоче створити свою ракету для виведення вантажів на орбіту

Україна хоче створити свою ракету для виведення вантажів на орбіту

116

Після затвердження «Космічної програми» в Україні розпочнуть виробництво ракети легкого класу. Всі її компоненти планують виробити в нашій країні, в тому числі і двигуни.

Про це повідомив РБК-Україна з посиланням на керівника Державної космічної агенції Володимира Тафтая. Він пояснив, що географічно Україна не може робити запуски зі своєї території, тому що немає траєкторії, за якою зможе летіти ракета. Її ступені можуть впасти на Туреччину або на Кавказ.

Тому запуск ми можемо робити тільки з морської платформи в Атлантичному океані.

«Такий морський космодром працюватиме винятково для нашої легкої ракети, яку Україні буде до снаги зробити й обслуговувати. Адже важливо не тільки зробити, але і важливо, щоби це вийшло економічно ефективно у використанні в подальшому», – зазначив Тафтай.

Він додав, що ракетоносій, який створять в Україні, матиме здатність виведення на орбіту близько 700 кілограмів.

«Це саме та ракета, яка буде цікава нам для запуску наших супутників, плюс паралельно ми створюємо експортний потенціал, адже, безумовно, ми будемо і на комерційній основі запускати супутники інших країн», – підсумував керівник Державної космічної агенції.

Нагадаємо, в травні Володимир Тафтай розповідав про космічну програму, яку впроваджуватимуть у життя впродовж п’яти років. Для запуску програми потрібно 15 мільйонів гривень.

У квітні стало відомо, що вартість запуску українського супутника «Січ 2-30» компанією Ілона Маска SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в 1,99 мільйона доларів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі