НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна і Канада збудують космодром

Україна і Канада збудують космодром

209

Канада та Україна розпочинають будівництво космопорту у канадській провінції Нова Шотландія.

Про це повідомив голова Держкосмосу Володимир Тафтай на своїй сторінці у facebook.

Вчора, 19 листопада, у місті Галіфакс (Канада) відбулася презентація і церемонія відкриття проекту за участі Володимира Тафтая та Міністра інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філліпа Шампаня, члена Парламенту Канади Шона Фрейзера, Президентки Канадського космічного агентства Ліси Кемпбелл, Міністра економічного розвитку провінції Нова Шотландія Сьюзан Коркум-Грік та інших.

“Проект передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія «Циклон-4М» розробки та виробництва українських ДП «КБ «Південне» та ДП ВО «Південний машинобудівний завод». Проект реалізовуватиме канадська компанія Maritime Launch Services Ltd (MLS)”, – йдеться у повідомленні.

Тафтай у промові підкреслив важливість проексту не лише для розвитку космічної співпраці України та Канади, але і для подальшого зміцнення традиційно дружніх та партнерських відносин між двома країнами.

Командний центр майбутнього Космічного пускового майданчику буде носити назву Олександра Дегтярьова – колишнього керівника ДП “КБ “Південне”.

Вчора між двома космічними агентствами також було підписано Спільну заяву щодо відзначення партнерства українських підприємств ДП «КБ «Південне», ДП ВО «Південмаш» з Maritime Launch Services.

Нагадаємо, раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що в кінці 2021 року в провінції Нова Скотія розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії “Циклон 4М”.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі