НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна і США зробили спільну заяву щодо стратегічного партнерства

Україна і США зробили спільну заяву щодо стратегічного партнерства

162

За підсумками першої зустрічі президентів США і України Джо Байдена і Володимира Зеленського країни оприлюднено спільну заяву щодо майбутнього стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.

Документ опубліковано на офіційному сайті Президента України.

Документ складається з п’яти блоків:

Безпека та оборона

Співпраця з протидії російській агресії, поглиблення стратегічного співробітництва у сфері оборони, підтримка євроатлантичних прагнень України, надання Україні безпекової допомоги, реформи у секторі оборони та безпеки та співпрацю у царині кібербезпеки.

Демократія, правосуддя і права людини

Тут питання стосуються боротьби з корупцією, реформування судової системи та забезпечення прав людини.

Енергетична безпека та клімат

Дії щодо інвестицій і реформ у енергетиці, декарбонізації та чистої енергетики. Також щодо “Північного потоку-2” США пообіцяли не допустити використання Кремлем газу як геополітичної зброї.

Економічне зростання і процвітання

Імплементація ключових реформ економіки, торгівлі й інвестицій. Це стосується припинення використання неліцензійного програмного забезпечення українськими органами державної влади, вирішення інших питань інтелектуальної власності та співпраці у галузі праці. Ухвалення законодавства для надійного процесу перевірки інвестицій.

Протидія пандемії та гуманітарна допомога

США нададуть Україні 12,8 млн доларів на боротьбу з COVID-19 і 45 млн на гуманітарну допомогу для захисту найбільш вразливих груп населення, зокрема людей похилого віку.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі