НТА > НОВИНИ > Війна > «Україна матиме лише одну спробу». Президент Чехії спрогнозував розвиток подій на фронті

«Україна матиме лише одну спробу». Президент Чехії спрогнозував розвиток подій на фронті

Багато країн і політиків очікують якогось прогресу від України та її збройних сил цього року

302

Аналізуючи те, скільки часу мають українці, щоби розпочати масштабний контрнаступ і витіснити росіян зі своєї території, президент Чехії Петр Павел заявив, що Україна матиме лише одну спробу масштабного контрнаступу. Вікно можливостей відкрите цього року.

Про це він сказав у інтерв’ю польському медіа Rzeczpospolita.

«Це має відбутися протягом декількох місяців. Вікно можливостей відкрите цього року. Після наступної зими буде вкрай важко підтримувати нинішній рівень допомоги. Втома від війни – це не тільки виснаження людських ресурсів і техніки, руйнування інфраструктури в Україні, але й утома в країнах, які надають допомогу», – пояснив президент Чехії.

За його словами, багато країн і політиків очікують якогось прогресу цього року.

«Я думаю, що Україна матиме лише одну спробу здійснити великий контрнаступ. Тому, якщо вона вирішить розпочати великий контрнаступ і зазнає невдачі, буде надзвичайно складно отримати фінансування для наступного», – зробив висновок Павел.

Президент Чехії додав, що союзники не повинні підштовхувати Київ в жодному напрямку, не повинні заохочувати українську владу йти на поступки або битися до останнього солдата.

«Я би ніколи не заохочував Україну віддати частину своєї території, піти на якусь поступку. Якщо українці колись вирішать це зробити, це буде лише їхнє рішення», – наголосив він.

Президент Чехії також сказав, що партнери можуть підтримувати українців настільки, наскільки можливо. Але вони не можуть давати їм планів на майбутнє.

«Ми можемо лише надати їм свою допомогу. Все, що допоможе їм досягти їхніх цілей. Якщо мета – звільнити всю територію, то давайте дамо їм все необхідне. Хоча, звичайно, є обмеження. З українського боку також є обмеження, тому що людські ресурси, наприклад, не безмежні. Так само і західна допомога має свої межі», – акцентував увагу Павел.

Він зауважив, що наступного року в США відбудуться вибори. За його словами, досвід попередніх виборчих кампаній у США свідчить, що громадськість і політики більше зосереджуються на внутрішніх питаннях під час цих кампаній.

«Якщо в майбутній кампанії і є важлива глобальна тема, то вона пов’язана не з Європою, а з американсько-китайськими відносинами. Інтерес Америки до України та рівень допомоги може знизитися наступного року. А коли інтерес Америки впаде, то багато європейських країн зроблять те ж саме», – спрогнозував Павел.

Нагадаємо, що зараз у російських військ немає сил і засобів для ведення наступу на інших напрямках, окрім Луганської та Донецької областей. Однак ворог намагається вдавати наступальні дії на Запорізькому напрямку.

Російський «великий наступ», імовірно, досягає своєї кульмінації, так і не принісши Російській Федерації суттєвих перемог, на які сподівався кремлівський режим.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"