НТА > НОВИНИ > Новини науки > Україна придбала британський криголам

Україна придбала британський криголам

411

Після 30-ти років служби у складі Британської антарктичної місії криголам «Джеймс Кларк Росс» продали українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Саме на ньому може вирушити в Антарктиду наступна українська експедиція.

Про це повідомила Facebook-сторінка посольства Великої Британії в Україні. «Це вже другий приклад, коли британський дослідницький актив передається українським колегам-науковцям. Перший – це передача 1996-го року станції «Фарадей», яка тепер відома як станція «Академік Вернадський», – зазначили у британській амбасаді.

Корабель «Джеймс Кларк Росс», за інформацією посольства, відкриває нові можливості для проведення наукових розвідок, зокрема, дослідження океанів та зміни клімату в полярних регіонах.

До речі, 1996-го року саме «Джеймс Кларк Росс» доставив першу українську місію на колишню британську станцію «Фарадей».

Нагадаємо, що на початку липня Кабінет міністрів України погодив виділення коштів на власне науково-дослідне судно-криголам за 5 мільйонів доларів.

Україна з 2001-го року не мала такого судна. Тепер криголам дозволить поліпшити умови дослідження Світового океану, налагодити антарктичну навігацію і полегшити доставку вантажів на станцію «Академік Вернадський» незалежно від погодних умов.

До цього Україна змушена була фрахтувати іноземні криголами, якщо вантаж треба доставити в той час, коли океан біля Антарктиди укритий льодом.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"