НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна отримає від Британії 1,7 млрд фунтів стерлінгів на розбудову Військово-морських сил

Україна отримає від Британії 1,7 млрд фунтів стерлінгів на розбудову Військово-морських сил

132

Україна та Великобританія підписали угоду про надання Україні 1,7 млрд фунтів стерлінгів кредиту на розвиток Військово-морських сил.

Про це повідомляє ZN.UA.

Як зазначається, у п’ятницю, 12 листопада, посол України у Великій Британії Вадим Пристайко підписав у Лондоні українсько-британську рамкову угоду, згідно з якою Україна отримає кошти на будівництво восьми ракетних катерів, придбає у Сполученого Королівства двох тральщиків та збудує дві військово-морські бази.

Для здійснення цього Великобританія надасть Україні кредит на 10 років у розмірі 1,7 млрд фунтів стерлінгів.

Минулого року між Україною та Великобританією була досягнута угода щодо розвитку та зміцнення Військово-морських сил. Тоді в ході візиту українського президента Володимира Зеленського до Сполученого Королівства було підписано меморандум про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій та військово-технічній сферах.

Меморандум передбачав залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства (UKEF) у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Влітку цього року в Одесі також підписали меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що Україна планує до 2035 року побудувати професійний потужний флот. Результати першого етапу можна буде побачити вже невдовзі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі