НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна отримає від США дві батареї NASAMS. Це 16 пускових установок

Україна отримає від США дві батареї NASAMS. Це 16 пускових установок

Система протиповітряної оборони NASAMS створена для перехоплення ракет, літаків та інших повітряних цілей на малих і середніх висотах

296

США спочатку передадуть Україні дві батареї систем NASAMS, кожна з яких може мати до восьми пускових установок.

Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат на брифінгу.

«Нам передадуть спершу дві батареї. Батарея може мати до восьми пускових установок, а також командний пункт, радар, що буде бачити цілі. Батарея NASAMS – це фактично наш дивізіон, це до восьми пускових установок», – сказав він.

Після цього, за словами речника командування Повітряних сил ЗСУ, необхідно буде зважати на потужності виробництва та робити всі кроки на дипломатичному фронті, щоби світ допомагав нам цими системами і надалі.

Ігнат також розповів, що перемовини щодо передачі Україні NASAMS розпочалися ще у перші дні повномасштабної війни, але рішення щодо таких постачань ухвалюють не швидко.

NASAMS – це пересувний зенітно-ракетний комплекс. Ця система протиповітряної оборони створена для перехоплення ракет, літаків та інших повітряних цілей на малих і середніх висотах.

NASAMS є спільною розробкою норвезької компанії Norwegian Kongsberg і американської Raytheon.

Характеристики NASAMS

  • Дальність ураження: від 2,5 до 40 км
  • Висота ураження: від 30 м до 16 км
  • Час реагування: 10 секунд

У неділю, 25-го вересня, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала від США зенітно-ракетні комплекси NASAMS. Але для закриття повітряного простору від російських ракет їх іще замало.

1-го липня США офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 820 мільйонів доларів. У ньому дві системи протиповітряної оборони NASAMS і снаряди для реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі