НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна підпише нову хартію стратегічного партнерства зі США

Україна підпише нову хартію стратегічного партнерства зі США

343

У Вашингтоні 10-го листопада відбудеться засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США. На ньому розглядатимуть зміцнення стратегічного партнерства, особливо у галузі безпеки.

Про це на брифінгу повідомив очільник міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. 10-го листопада він із державним секретарем Ентоні Блінкеном проведе у Вашингтоні засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США, на якому підпишуть нову хартію стратегічного партнерства.

Кулеба зазначив, що комісія відновить роботу після декількох років перерви та стане драйвером розвитку партнерства України та США.

Нова хартія стратегічного партнерства відповідає спільним викликам, які нині стоять перед Україною та США, зміцнює трансатлантичну єдність, зазначив міністр.

«Готовність Вашингтона до якісно нового етапу стратегічного партнерства свідчить, що Україна користується довірою та є одним з ключових союзників США у регіоні», – наголосив міністр.

Під час засідання також обговорять питання оборони України та протидії російській агресії, економіки, енергетики, інвестицій, кібербезпеки, боротьби зі змінами клімату, підтримки внутрішніх трансформацій в Україні.

«2021-ий рік став новою точкою відліку для відносин України та США. Ми залишили позаду період турбулентності та ведемо планову, системну роботу над зміцненням стратегічного партнерства», – зауважив він.

Нагадаємо, що у вересні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що американський президент Джо Байден відвідає Україну, проте не цього року.

Тоді ж він прокоментував ситуацію із залученням мешканців тимчасово окупованих територій до російських виборів. Він заявив, що єдиним статусом РФ у Криму та на Донбасі є держава-окупант.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі