НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна підпише угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС. Що це дасть українцям та чи здешевшають квитки

Україна підпише угоду про Спільний авіаційний простір з ЄС. Що це дасть українцям та чи здешевшають квитки

219

Україна може підписати угоду про Спільний авіаційний простір з Європейським Союзом, яку також часто називають угодою про “відкрите небо”, вже цієї осені. Таку заяву 30 червня зробив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду.

Про те, яку користь принесе Україні ця угода, дізнавався NTA.

Що таке спільний авіаційний простір між Україною та ЄС

Спільний авіаційний простір (САП) –  угода між ЄС і сусідніми з ним країнами, що встановлює спільні стандарти у сфері авіації. Зокрема, це стосується захисту пасажирів, відповідальності авіаперевізників за перевезення, захисту навколишнього середовища, конкуренції, безпеки польотів.

«Така угода означає, що «українські авіаперевізники отримають розширений доступ на ринок ЄС, а європейські компанії зайдуть в Україну», – пояснив Денис Шмигаль.

Учасниками угоди вже є країни Західних Балкан, Грузія, Молдова, Ізраїль, Йорданія та Марокко.

Одна з головних ідей САП – це впровадження в Україні норм і стандартів Європейського Союзу в авіації. Утім, аби стати повноправним членом угоди, Україна має виконати цілий перелік вимог, пояснює авіафахівець Кирило Новіков.

«Все готово з точки зору підготовчих, законодавчих актів, які стосувалися і безпеки авіації і адаптації законодавства в сфері управління авіаційним простором. Україна виконала вимоги. М’яч, як то кажуть, на стороні ЄС вже досить давно, тому МЗС і Міністерство інфраструктури мають надію, що до кінця літа, на початку осені буде підписана угода», – зауважив Новіков.

Ба більше, за словами авіафахівця, навіть в планах державіаслужби записано, що грудень 2021 року – це крайня межа.

Яку користь Україні принесе САП

Кирил Новіков пояснює, що ця угода, в першу чергу, дозволить українським авіакомпаніям безперешкодно літати в Євросоюз і навпаки.

«Це двохстороння угода, тому в Україну з Європи авіакомпанії також будуть літати без попереднього узгодження, без двохсторонніх між країнами квот. Буде вільний доступ для Європи до українського ринку і для України – до європейського ринку», – зауважив він.

За словами фахівця з питань авіації, САП також збільшить конкуренцію, тому вартість авіаквитків, ймовірно, зменшиться.

«Можливо, це зменшить вартість квитків. Навіть якщо не зменшить, то буде більший вибір у всіх, хто хоче літати в ту ти іншу точку Європи», – додав Кирило Новіков.

Нагадаємо, що Україна та ЄС почали переговори про Спільний авіаційний простір ще у 2007 році. Про плани підписати угоду сторони оголошували і в 2014 році, під час підписання Угоди про асоціацію. Тоді на заваді став вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Уже 8 квітня цього року Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання угоди про спільний авіаційний простір між Україною і ЄС.

28 червня 2021 року Рада ЄС дала згоду на підписання угоди про САП з Україною, Вірменією, Тунісом і Катаром.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі