НТА > НОВИНИ > Економіка > Україна подасть у суд на «Північний потік 2». У документах знайшли порушення

Україна подасть у суд на «Північний потік 2». У документах знайшли порушення

561

Компанія-оператор «Північного потоку-2» подала до німецького регулятора заявку на сертифікацію з порушенням вимог європейського законодавства, що може мати руйнівний вплив на ринок газу.

Про це повідомив Укрінформ. «Вони заявили, що компанія претендує на сертифікацію за моделлю відокремлення ITO, що, на наше глибоке переконання, є порушенням норм європейського законодавства», – заявила директорка Оператора газо-трансферної системи України з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями Ольга Бєлькова.

За її словами, такий сценарій сертифікації стане руйнівним для європейського ринку газу, тож Україна заявить про свою незгоду на всіх рівнях можливого впливу.

Тому Україна вже подала свою заявку на відповідні консультації з приводу «Північного потоку-2» через МЗС.

Вона також нагадала про рішення Вищого окружного суду Дюссельдорфа щодо «Північного потоку-2» і суду Євросоюзу в Люксембурзі щодо наземного продовження першої нитки – газопроводу OPAL.

Обидва рішення вказують на підпорядкування трубопроводів вимогам газової директиви ЄС, а це – відокремлення видобутку від транспортування та торгівлі газом, а також доступ до половини потужностей трубопроводів іншим енергокомпаніям.

Нагадаємо, що російський «Газпром» уже з наступного місяця планує розпочати постачання газу першою ниткою трубопроводу «Північний потік-2». Глава «Газпрому» Олексій Міллер казав про готовність ввести газопровід в експлуатацію вже найближчого опалювального сезону.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"