НТА > НОВИНИ > Новини політики > Україна, Польща і Велика Британія створили новий альянс. Чотири факти про нього

Україна, Польща і Велика Британія створили новий альянс. Чотири факти про нього

Офіційне оголошення про створення нового формату мали зробити вже завтра, але через коронавірусні обставини перенесли на пізніше

657

Україна, Польща та Велика Британія започаткували новий альянс. Його мета – зміцнення безпеки та посилення Балто-Чорноморської вісі.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він оприлюднив чотири факти з тих, якими вже міг поділитися.

«З ініціативою започаткування такої тристоронньої співпраці в жовтні минулого року виступила Україна. Я вдячний колегам і друзям Ліз Трас і Збіґнєву Рау, які живо відгукнулися, і закипіла тристороння робота на лінії МЗС трьох країн, в яку кожна країна робить рівноцінно важливий внесок», – зазначив міністр.

Другим фактом він назвав те, що цей новий формат є частиною стратегії малих альянсів як проактивної зовнішньої політики України. Суть у тому, що не варто чекати безпеки та процвітання десь у майбутньому, коли Україна стане членом ЄС і НАТО. Тому вже зараз гуртуються дружні та близькі за духом країни у малі альянси.

«Ми створюємо пояс безпеки та процвітання і посилюємо Балто-Чорноморську вісь. Так з’явилися Люблінський трикутник з Польщею і Литвою, Квадрига з Туреччиною, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою. Всі вони успішно розвиваються, набувають ваги, вже зараз приносять Україні конкретні переваги», – додав Кулеба.

Третій факт – те, що новий формат не прив’язаний до локальної географії. Це об’єднання країн, які поділяють спільні принципи, прагнуть зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю, готові до конкретних дій.

Варшава, Київ і Лондон, за словами українського міністра, мають не лише реалістичне усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку Росії, але і великий потенціал тристоронньої співпраці в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної.

З’єднуючи своїми зусиллями Атлантику, Балтику та Чорне море, учасники малого альянсу створюють нові можливості для наших країн і для регіону загалом.

«І четвертий факт. Планувалося, що перше офіційне оголошення про створення нового формату зроблять міністерства закордонних справ трьох країн завтра в рамках візиту нашої британської колеги до Києва. На жаль, вона захворіла на ковід, і ми переносимо це оголошення на пізніше. Однак за цей час наші команди не сидітимуть склавши руки, а продовжать відточувати новий формат», – підсумував Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Україна та Польща вирішили разом організувати будівництво нового газопроводу, це дасть змогу наростити обсяг газу, що поставляється на Схід.

Уряд Великої Британії планує виділити Україні допомогу в розмірі 88-ми мільйонів фунтів стерлінгів для боротьби з корупцією та підтримки енергетичного сектору країни на тлі візиту до Києва прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

Фотоколаж Сегодня

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"