НТА > НОВИНИ > Війна > Україна посилює фінансові санкції проти Росії. Що це означає

Україна посилює фінансові санкції проти Росії. Що це означає

Україна може встановити жорсткий контроль за фінансовими операціями з Росією

317

Міжнародна група Єрмака-Макфола розробила Дорожню карту фінансових санкцій проти Росії. Документ містить рекомендації для посилення економічного тиску на Російську Федерацію.

Про це повідомив Офіс президента України. Головною метою санкцій є позбавлення Росії фінансових потоків, які вона спрямовує на спонсорство війни в України.

Розроблені пропозиції базуються на залежності Росії від західних резервних валют, ринків і банків, зокрема, в торгівлі.

План містить три найголовніших кроки для посилення міжнародних санкцій.

На першому з них група Єрмака-Макфола пропонує накласти санкції на 30 найбільших російських банків із державним капіталом, Московську біржу, Національний розрахунковий депозитарій, Національний кліринговий центр. Єдиною установою для операцій із товарами, щодо яких не запроваджено санкцій, може залишитися «Газпромбанк».

При цьому індивідуальні санкції варто розширити на російських чиновників, відповідальних за фінансову політику.

Крім того, Росію пропонують визнати державою-спонсором тероризму та включити її до чорного списку Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF).

На другому етапі Україна рекомендує розірвати економічні відносини з Російською Федерацією, виключити агресора із західних фондів і компаній.

Також підприємства й окремі особи мають втратити доступ до послуг з інвестиційного й іншого консалтингу, управління активами, роботи на крипторинках.

Третій етап передбачає встановлення жорсткого контролю за фінансовими операціями з Росією. Це допоможе запобігти крадіжкам технологій та інтелектуальної власності, особливо щодо товарів і послуг подвійного призначення. Стосовно російських підприємств має діяти комплексний експортний контроль.

Також у документі вказано, що компанії, які співпрацюють з Росією, повинні запровадити максимальні прозорі принципи партнерства, щоби збільшити суспільний тиск на агресора.

Нагадаємо, що влада Російської Федерації та Білорусі хоче вжити негайних заходів щодо зміцнення оборони держав.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі