НТА > НОВИНИ > Україна просить США про $2 млрд щомісячно, –  The Washington Post

Україна просить США про $2 млрд щомісячно, –  The Washington Post

183

Україна просить адміністрацію Джо Байдена надавати принаймні 2 мільярди доларів на місяць як екстрену економічну допомогу під час війни.

Про це пише The Washington Post.

Міністр фінансів України Сергій Марченко, виступаючи у Вашингтоні, заявив, що Україна хоче отримати щонайменше 5 мільярдів доларів на місяць у вигляді міжнародної допомоги, щоб покрити негайні потреби країни на квітень, травень та червень. Близько 2 мільярдів з цієї суми — зі США. Окрім того, Україна закликає партнерів допомогти у відновленні країни після війни.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що ВВП цьогоріч може впасти від 30 до 50%. Уряд оцінює розмір короткострокової фінансової допомоги від партнерів, «щоб вистояти», у 4-5 млрд доларів щомісяця протягом наступного пів року.

США вже надали Україні економічну допомогу приблизно на мільярд доларів з початку повномасштабного вторгнення рф. 21 квітня президент США Джо Байден оголосив про ще 500 мільйонів доларів, які нададуть у вигляді прямої економічної допомоги уряду України.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що необхідно знайти шляхи для підтримки України та анонсувала додатковий запит до Конгресу США.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на початку квітня повідомляв, що втрати України під час війни становлять близько 2 млрд грн на день:

«Якщо говорити про втрати інфраструктури, то за місяць війни вони попередньо склали 119 млрд доларів. Тобто 4,25 мільярда доларів щодня. Якщо додати сюди військові втрати та збільшені військових та соціальних видатків, програми підтримки, втрати економіки та підприємств, тоді говоримо про 565 мільярдів доларів».

За словами прем’єра, у довгостроковій перспективі відбудова та відновлення України буде коштувати щонайменше 600 млрд доларів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі