НТА > НОВИНИ > Війна > Україна провела низку контрнаступів: вдалося розблокувати Харків та Миколаїв – Залужний

Україна провела низку контрнаступів: вдалося розблокувати Харків та Миколаїв – Залужний

Також ведуться бої на Херсонському напрямку

272

Україна провела низку контрнаступів – вдалося розблокувати Харків та Миколаїв, ведуться бої на Херсонському напрямку.

Про це заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, який на запрошення голови Військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників штабів) у форматі з Україною.

«Відзначив, що наш народ платить надзвичайно високу ціну за свободу та європейський вибір, а Європа переживає найбільшу безпекову кризу з часів Другої світової війни. Повторив свої слова на засіданні Військового комітету НАТО в січні минулого року – відповідь агресору має бути консолідована. Війна з 2014 року стала для нас, українців, справжньою війною. Не АТО, не ООС, а саме війною. І кожен день цієї війни, кожен убитий солдат, кожна скалічена доля була для нас наукою», – написав Залужний у телеграм-каналі.

Він зауважив, що в Україні розуміли, що рано чи пізно повномасштабна агресія розпочнеться і готувалися до неї.

«Ми ясно розуміли, що саме перший місяць буде переломним. Нам вдалося відібрати у противника стратегічну ініціативу, завдати критичних втрат, змусити відмовитися від головної мети – захоплення міста Києва. Сьогодні ми не лише ведемо оборону. Нами проведено низку успішних контрнаступальних дій», – зазначив Залужний.

Зокрема, як він повідомив, вдалося розблокувати Харків і Миколаїв, а також точаться бої на Херсонському напрямку.

«Не міг не згадати про захисників Маріуполя, які своїми героїчними діями утримали багатотисячне угруповання противника і дали нам можливість обладнати оборонні рубежі на інших напрямках», – повідомив головнокомандувач ЗСУ.

Також він зазначив, що росіяни підтримують високу інтенсивність ракетного обстрілу в середньому 10-14 балістичних і крилатих ракет на добу, наголосивши, що «це загроза не лише Україні, а й країнам-членам НАТО».

«Адже будь-яка така ракета несе 400-600 кг тротилу. Тому важливо зміцнювати протиракетну оборону», – зазначив Залужний.

Нагадаємо, що українські військові звільнили 23 населені пункти на Харківщині.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі