НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна ще залишається у списку COVID-безпечних країн для ЄС

Україна ще залишається у списку COVID-безпечних країн для ЄС

120

Європейський Союз цього тижня не виключив Україну зі списку країн, громадяни яких можуть подорожувати до країн ЄС без додаткових обмежень, пов’язаних з коронавірусом.

Про це написав журналіст “Радіо Свобода” Рікард Юзвяк, який висвітлює питання політики ЄС щодо східних країн-сусідів у Twitter.

“Цього тижня у рекомендованому ЄС COVID-списку третіх країн щодо безпечних подорожей не було вилучень, додано лише 4 країни з Південної Америки та Африки. Отже, Україна має залишатися (у списку – ред.) ще як мінімум два тижні”, – повідомив Рікард Юзвяк.

Зазначимо, що Європейський Союз офіційно схвалив дозвіл на в’їзд українських громадян у межах політики поступового скасування COVID-обмежень на поїздки 15 липня 2021 року.

Однак, на тлі сплеску у країні COVID-19 йшлося про те, що Україну невдовзі можуть вилучити зі списку.

“Європейський союз поки що не ухвалював формального рішення про виключення України з переліку країн, які вважаються безпечними для в’їзду до країн блоку, через поширення COVID-19”, – повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Водночас МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації», – написав він у фейсбуці 19 жовтня.

За словами Ніколенка, епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні, і за останні тижні Євросоюз «вже суттєво скоротив» перелік країн із «зеленої зони», а деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян.

Нагадаємо, що в Україні Covid-19 не відступає. За добу 26 жовтня в Україні зафіксовано 22 574 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Госпіталізовано 5 925 осіб, одужали 11 593 хворих, а летальних випадків сталося 692. Як зазначають у МОЗ, 94% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі