НТА > НОВИНИ > Війна > Україна суттєво обмежила можливості флоту РФ у Чорному морі, – британська розвідка

Україна суттєво обмежила можливості флоту РФ у Чорному морі, – британська розвідка

219

Завдяки посиленню берегової оборони протикорабельними системами “Гарпун” Україна відчутно нейтралізувала спроможність Росії контролювати Чорне море у північно-західній частині. Понад те, зараз росіяни мають проблеми із постачаннями на острів Зміїний.

Про це йдеться в огляді британської розвідки про війну в Україні за 21 червня.


 

“Спроможності української берегової оборони значною мірою нейтралізували спроможність РФ встановити контроль над морем і розмістити сили у північно-західній частині Чорного моря. Це підірвало реалізацію початкового оперативного задуму російського вторгнення, що включав створення загрози для Одеської області з моря”, – зазначають у звіті.

Також нагадують, що 17 червня Україна заявила про ураження російського корабля біля острова Зміїного, ціллю якого “майже точно” став російський буксир “Василь Бех”, що доставляв зброю і особовий склад на острів Зміїний. Таким чином Україна вперше успішно застосувала Harpoon, як отримала від західних партнерів.

“Знищення російського корабля з постачальної місії демонструє труднощі, з якими зіткнулася Росія у спробі підтримувати своїх військових, які окупували Зміїний”, – йдеться в огляді.

Зазначимо, що за свіжими даними від ОК “Південь”: корабельне угруповання ворога в північно-західній частині Чорного моря наразі складається з 5 кораблів, 1 підводного човна, та 4 ВДК. Решта флоту, всупереч панічним вкидам ворожої пропаганди, перебуває в пунктах базування.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі