НТА > НОВИНИ > Україна та Британія збудують військовий фрегат. Як він виглядатиме

Україна та Британія збудують військовий фрегат. Як він виглядатиме

Роботи з будівництва корабля для українського флоту розпочали ще 2011-го року, але на його темпи вплинули брак фінансування російська агресія та банкрутство підприємства

117

Угода України та Великої Британії щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей ВМС Збройних сил України передбачає спільне виробництво фрегата.

Про це повідомив сайт Мілітарний. Фрегат для ВМС України став одним із пунктів тристоронніх домовленостей між Babcock та Міністерствами оборони України і Великої Британії.

Найімовірніше мається на увазі реанімація проекту українського національного корвету «Володимир Великий».

У день підписання меморандуму заступник міністра оборони Олександр Миронюк «висловив надію, що Лондон допоможе Україні добудувати корвет «Володимир Великий».

Проєктантом корабля є Державне підприємство «Дослідно-проєктний центр кораблебудування» з Миколаєва, а заклали його на «Чорноморському суднобудівному заводі».

На початку планували серію з цих кораблів у 10 штук, які мали побудувати до 2026-го року, перші 4 з яких 2018-го року, пізніше терміни скоригували до 2021-го року.

Головний корабель заклали у травні 2011 року, але через брак фінансування його будівництво декілька разів призупиняли, востаннє будівництво профінансували наприкінці 2013-го. З окупацією Криму та початком бойових дій на Донбасі будівництво вкотре призупинили, а «Чорноморський суднобудівний завод» збанкрутував.

Відео з підприємства за 2017-ий рік зі станом будівництва корабля.

З відео видно, що у корвета вже готові секції до їхнього насичення системами й агрегатами та подальшого з’єднання, загалом їх у корабля 11 штук. Проте у загальному відсотку це близько 17% всього об’єму робіт із будівництва корабля, хоча корпус готовий на 80%.

Вартість у еквіваленті 2011-го року оцінювали у 250 мільйонів доларів, на ньому планували встановити низку озброєнь іноземного виробництва, тому ціна, незважаючи на велику вітчизняну складову, майже не змінилося, так само, як і будівництво корпусу – у загальному об’ємі вартості це близько 4/5 від усієї суми.

У кооперації в будівництво залучені 117 підприємств, серед яких 14 іноземних компаній із 8-ми країн. З ними діють контракти на поставку артилерійської установки середнього калібру, артилерійської установки малого калібру, головних дизельних двигунів, дизель-генераторів та інше.

Параметри корабля та можливості дещо переважають загальноприйняті для класу «корвет» стандарти, він має водотоннажність 2 650 тонн (корвет – 500-2 000 тонн) і може виконувати не два, а відразу три бойові завдання.

Нагадаємо, що в рамках допомоги Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Росії в Україну прибули два катери. Нові надбання української армії отримали назви «Фастів» і «Суми».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі