НТА > НОВИНИ > Економіка > Україна та Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю. Що вона передбачає

Україна та Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю. Що вона передбачає

Двостороння українсько-турецька угода передбачає повне скасування турецьких мит на промислову продукцію

314

Документ про зону вільної торгівлі підписали в Києві в присутності президентів України та Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана.

Це відбулося під час прямої трансляції. За попередніми прогнозами, угода щорічно даватиме +2,2% до ВВП України. Товарообіг зросте на 38%.

Документ передбачає встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що складає 95% від загальної кількості товарів, які експортує Україна. Крім того, ще на 1 348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшені мита.

Як зазначила вчора під час засідання уряду перша віце-прем’єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко, товарообіг між країнами складає 7,3 мільярда доларів, з яких український експорт 4,1 мільярда доларів, імпорт – 3,2 мільярда доларів. Левова частка українського експорту (70%) – метал і зернові.

За її словами, завдяки встановленню 0% мита на постачання Туреччиною зернових Україна отримає покращені умови доступу на турецький ринок переробленої аграрної продукції. Також угода передбачає повне скасування турецьких мит на промислову продукцію.

Україна залишила за собою право застосувати експортне мито на вивезення металобрухту. А Туреччина частково відкриває внутрішній ринок для металу з України. щодо 510-ти з 840-ка металургійних товарів встановлять нульове мито. Ще на 130 – часткове зменшення мита, що дає переваги порівняно з російським металом. Для 167-ми товарів металургії нададуть квоти щонайменше на 411 тисяч тон.

Крім того, Україна зберігає дію мит на вживані автомобілі та секонд-хенд і встановив 3- і 5-тирічні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби та продукцію легкої промисловості.

Також вироблений з турецької сировини товар після активування угоди вважатиметься українським і зможе безмитно потрапити на ринки усіх європейських країн, відповідно до сертифікату EUR1.

«Завдяки угоді всі дружні країни Чорноморського басейну – Грузія, Молдова, Болгарія, Румунія, Туреччина й Україна – поєднає угода про вільну торгівлю зі спільними правилами. Тому документ має величезне значення для всього регіону. Зміцнення стратегічного партнерства України і Туреччини розкриє нові економічні та геополітичні перспективи, а також зміцнить наші позиції, що надважливо в умовах активізації російської агресії», – сказала Свириденко.

Нагадаємо, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час офіційної церемонії зустрічі в Маріїнському палаці привітав бійців почесної варти українським гаслом «Слава Україні!»

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"