НТА > НОВИНИ > Суспільство > Україна тимчасово ізолюється від енергосистем Росії та Білорусі – Шмигаль

Україна тимчасово ізолюється від енергосистем Росії та Білорусі – Шмигаль

Україна з лютого перейде в ізольований режим роботи

177

Наступного місяця  Україна тимчасово від’єднається від енергосистем Росії та Білорусі для тестування роботи в ізольованому режимі.

Про це у Верховній Раді під час Години запитань до уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише УНІАН.

«У наступному місяці заплановано тестову роботу енергосистеми в ізольованому режимі під час проходження зимових максимумів навантаження. Передбачено проведення системних випробувань роботи енергосистем України та Молдови у складі єдиного блоку регулювання в ізольованому від синхронної зони країн СНД і Балтії режимі», – повідомив прем’єр.

За його словами, зараз йде активна робота з інтеграції енергосистеми України з європейською системою ENTSO-E, або так званий, енергетичний безвіз.

«Україна дотримується взятих на себе зобов’язань повної інтеграції, яка дасть Україні реальну енергонезалежність і можливість відокремитися від  енергосистем Росії та Білорусії», –  сказав він.

Він також зазначив, що це дозволить зменшити вплив Росії на енергетику і безпеку України і Європи.

Зазначимо, що розширення синхронної зони енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E шляхом приєднання енергосистеми України є складовою забезпечення інтеграції ринку електроенергії України у внутрішній енергетичний ринок Європейського Союзу, який вже включає 41 системного оператора і 34 країни-учасниці.

Нагадаємо, що Україна приєднається до європейської енергетичної системи. Синхронізація з енергосистемою ENTSO-E планується 2023-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі