НТА > НОВИНИ > Спорт > Україна у п’ятірці найкращих на Паралімпіаді в Токіо. За кількістю нагород переважаємо США

122

У Токіо на Паралімпійських іграх на рахунку збірної України 67 нагород (15 золотих медалей, 33 срібних і 19 бронзових). Наша команда йде на 5-ій позиції в медальному заліку. Лідирує команда Китаю – 132 нагороди.

При цьому, зауважте, українська збірна завоювала більше медалей від традиційно потужної команди США.

Якщо аналізувати нагороди найвищої проби, то сьогодні в актив українських параатлетів їх три. Зокрема, як повідомив сайт Суспільного, фаворитами вважали Євгена Богодайка й Андрія Трусова перед фіналом плавальної 50-метрівки.

Обидва вже вигравали медалі на Іграх у Токіо. При цьому Трусов за цим показником був лідером: після бронзи в естафеті 4х100 метрів він мав у своєму активі вже чотири нагороди.

Ukraine’s Yevheniy Bohodayko competes to win gold in the men’s 100-meter Breastroke SB6 final at the 2012 Paralympics, Wednesday, Sept. 5, 2012, in London. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Перед виступом у фіналі саме Трусов мав найкращий час у кваліфікації – її він проплив за 27.44 секунди. Крім того, саме йому належав світовий рекорд на цій дистанції – 2019-го року він її подолав за 27.07 секунди.

На фініші українці здобули дві медалі. Золото взяв Андрій Трусов, а бронзову нагороду здобув Євген Богодайко.

Ще одне золото Паралімпіади завоював сьогодні Максим Крипак. Він найшвидше проплив дистанцію 100 метрів батерфляєм.

Крипак підходив до фіналу у 100-метрівці батерфляєм у якості 3-разового призера Токіо-2020. Він виграв золото на дистанції 100 метрів вільним стилем, ще дві нагороди, срібло та бронзу, Крипак здобув у 50-метрівці вільним стилем, а також естафеті 4х100 метрів.

У фіналі Крипак був головним претендентом на золоту медаль. Саме час українця виявився найкращим у кваліфікації, головними опонентами Крипака стали італієць Стефано Раймонді й австралієць Кол Пірс.

На фініші Кріпак зміг здобути перемогу, причому виграв заплив з новим світовим паралімпійським рекордом, який належав українцеві Денису Дуброву.

Також на Паралімпійських іграх розіграли медалі у штовханні ядра серед чоловіків у класі F20. У змаганнях брали участь два українці: Максим Коваль і Олександр Яровий – обидва завершили їх на п’єдесталі.

Для обидвох спортсменів це стало дебютом на Паралімпійських іграх. Спочатку місця визначилися так: у Коваля – срібло, в Ярового – бронза..

Але після протесту українців і дискваліфікації малазійця Мухаммада Зіяда Золкефлі українські спортсмени отримали золото та срібло.

Нагадаємо, що в Токіо на Паралімпійських іграх за підсумками вчорашнього дня на рахунку збірної України 54 нагороди (12 золотих медалей, 27 срібних і 15 бронзових). Наша команда продовжувала перебувати на 5-ій позиції в медальному заліку.

Сьогодні український бігун 27-річний Ігор Цвєтов з Миколаєва, який виграв срібну нагороду на Паралімпіаді на дистанції 100 метрів, відмовився від фото з бігунами із ПКР під час церемонії нагородження.