НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україна в британському суді  відмовилась визнати трьохмільярдний борг перед Росією

Україна в британському суді  відмовилась визнати трьохмільярдний борг перед Росією

227

У Верховному Суді Сполученого Королівства заслухали останні пояснення України про те, що єврооблігації на суму 3 млрд доларів США було випущено у 2013 році внаслідок примусу з боку Росії.

Про це йдеться у заяві Міністерства фінансів.

“Під час слухання, яке сьогодні відбулося у Верховному Суді Сполученого Королівства, Україна скористалась можливістю ще раз представити свою правову позицію стосовно позову, поданого проти неї Росією у зв’язку з єврооблігаціями на суму 3 млрд доларів США”, – зазначають у міністерстві.

Як відомо, єврооблігації було випущено у грудні 2013 року у вигляді звичайного боргового інструменту, що обертається на біржі, однак 100% яких було викуплено Російською Федерацію, що свідчить про “надзвичайну винятковість ситуації”.

Україна послідовно стверджувала, що внаслідок погроз із боку Росії до випуску єврооблігацій, та актів як економічної, так і військової агресії з боку Росії, Україну позбавили права вибору. Внаслідок примусу, вчиненого Росією, Україна зрештою уклала угоди щодо випуску єврооблігацій.

“Відповідно, позиція України полягає у тому, що або випуск облігацій має бути визнаний судом недійсним з огляду на те, що його було здійснено внаслідок примусу, з дослідженням дій Росії у судовому порядку за повною процедурою у відкритому судовому розгляді, або справедливим буде зупинити судове провадження, якщо англійський суд вважатиме, що з процесуальних підстав суд не має можливості розглянути аргументи лінії захисту України”, – сказано в документі.

Саме про таку позицію заявив англійський апеляційний суд у своєму рішенні у вересні 2018 року.

Очікується, що після сьогоднішніх слухань Верховний Суд Сполученого Королівства завершить роботу над підготовкою рішення та перейде до його винесення.

Раніше, в грудні 2013 року уряд Миколи Азарова отримав кредит на 3 млрд доларів у рамках домовленостей між президентом РФ Путіним і тодішнім президентом України Януковичем. У 2015 році російська сторона вимагала повернути борг, не прийнявши пропозицію про його реструктуризацію. Українська влада відмовилася визнавати борг офіційним.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі