НТА > НОВИНИ > Війна > Україна втратила 560 мільярдів доларів через війну

Україна втратила 560 мільярдів доларів через війну

Кожного дня цифри змінюються і, на жаль, вони зростають

489

Україна втратила через війну вже понад 560 млрд доларів, зокрема, 119 мільярдів на втраченій інфраструктурі. Також кожного дня цифри змінюються і, на жаль, вони зростають.

Про це повідомила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко у фейсбуці.

“564,9 мільярдів доларів. Саме такою є сума єдиноразових втрат, яких зазнала Україна від російського вторгнення”, – зазначила Свириденко.

Вона пояснила, що існують щонайменше два методи підрахунку. Перший – це оцінка втрат від безпосередніх руйнувань, другий – розрахунок втрат від загального впливу бойових дій, тобто усіх наслідків, включно з погіршенням економічної ситуації в державі, зростанням безробіття, блокуванням торгівлі, зниженням споживчого попиту тощо.

Зі слів Свириденко, наразі структура руйнувань наступна:

– 119 млрд дол. США – втрати інфраструктури (зруйновано та пошкоджено майже 8 тис. км доріг, десятки залізничних станцій, аеропорти);
– 112 млрд дол. США – втрати ВВП у 2022 році;
– 90,5 млрд дол. США – втрати цивільного населення (10 млн кв. м житла, 200 тис. автомобілів, продовольче забезпечення 5 млн осіб);
– 80 млрд дол. США – втрати підприємств та організацій;
– 54 млрд дол. США – втрати прямих інвестицій в українську економіку;
– 48 млрд дол. США – втрати державного бюджету.

“Варто зазначити, що кожного дня цифри змінюються і, на жаль, вони зростають. Саме тому Україна, попри всі перешкоди, буде домагатися стягнення з агресора компенсаційних виплат. Як за судовими рішеннями, так і за рахунок передачі нашій державі заморожених активів РФ. Зло неодмінно буде покаране, й Росія на собі відчує всю тяжкість власних злочинних дій на території України”, – повідомила Свириденко.

Нагадаємо, що головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило список співробітників Федеральної служби безпеки Росії, які беруть участь у злочинній діяльності країни-агресора на території Європи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі