

Президент Європейської ради Шарль Мішель, очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент України Володимир Зеленський виступили зі спільною заявою за підсумками саміту Україна-ЄС.
Текст заяви опублікував сайт Євроради.
У спільному документі Євросоюз підтвердив свою прихильність до подальшого поглиблення відносин з Україною.
«Угода про асоціацію між Україною та ЄС була та залишається вкрай важливою для полегшення та просування подальшої інтеграції України з ЄС. Є рішення Ради Європи визнати європейську перспективу України та надати Україні статус країни-кандидата. ЄС підтвердив своє зобов’язання підтримувати подальшу європейську інтеграцію України. ЄС ухвалить рішення щодо подальших кроків, коли всі умови, зазначені у висновку Комісії, повністю виконають», – сказано в заяві.
У Європі визнали значні зусилля, які Україна продемонструвала за останні місяці та закликали продовжувати йти цим шляхом і виконувати умови, зазначені в пропозиціях Комісії, аби просунутися до майбутнього членства в ЄС.
Європейці проаналізували основні реформи, які впроваджує українська держава, та висловили готовність надати підтримку в цьому напрямку.
Також сторони торкнулися теми російського вторгнення. У ЄС наголосили, що ніколи не визнають будь-які спроби незаконної анексії українських територій і закликали Росію звільнити захоплені землі.
Євросоюз надаватиме підтримку розслідуванню Міжнародного кримінального суду російської агресії.
У заяві сказано і про посилення колективного тиску на країну-агресора через санкції та підтримку формули миру, яку запропонував Зеленський.
«ЄС підтвердив свою готовність підтримати ініціативу України щодо справедливого миру на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності. Росія не виявила справжньої готовності до справедливого та сталого миру. Ми висловили підтримку формулі миру президента Зеленського та готовність активно працювати з Україною над мирним планом із 10-ти пунктів. У зв’язку з цим ми підтримуємо ідею проведення саміту «Формула миру» з метою запуску її реалізації», – наголосили в документі.
Нагадаємо, що втримання Бахмута дало українським військовим можливість створити нові лінії оборони, тому захисники найближчим часом, імовірно, вийдуть із міста. Таку думку висловив командувач розвідувальним центром Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг.
Польські чиновники заявляють, що їхнім основним завданням наразі є допомога Україні та її військовим для того, щоби перемогти Росію.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі