НТА > НОВИНИ > Кримінал > Україна заарештувала активи уродженця Львова Фрідмана на 2 мільярди гривень

Україна заарештувала активи уродженця Львова Фрідмана на 2 мільярди гривень

Михайло Фрідман є уродженцем Львова, має громадянство Росії та Ізраїлю, співвласник і голова наглядової ради консорціуму «Альфа-Груп»

513

Україна заарештувала активи російського олігарха, сума яких сягає 2 мільярди гривень. Причиною для цього стали можливі махінації одного з українських банків.

Про це повідомило Бюро економічної безпеки України, не назвавши конкретного прізвища.

Низка українських інформаційних агенцій зробила висновок, що це російський олігарх Михайло Фрідман, проти якого нещодавно в Україні ввели санкції. Він є одним із мажоритарних акціонерів «Альфа-банк Україна».

В Україні наклали арешт на товарні знаки загальною вартістю понад 2 мільярди гривень, що належать кіпрській компанії. За інформацією правоохоронців, цю офшорну компанію використовувала українська фінансова установа під час виведення активів за межі України.

«Український банк, його материнський банк у Російській Федерації та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких відомий російський олігарх», – сказано в повідомленні.

Також слідчі встановили, що раніше торгові знаки раніше належали материнському банку у Російській Федерації, а 2021-го року для використання умов пільгового оподаткування їх переоформили на кіпрського нерезидента.

У рамках класифікації Національного банку України «Альфа-банк Україна» не належить до групи російських фінансових установ. Однак російські олігархи Михайло Фрідман і Петро Авен є мажоритарними акціонерами фінансової установи.

Раніше Міністерство закордонних справ Великої Британії оголошувало санкції проти «Альфа-Банку Росія». При цьому підкреслюється, що «Альфа-Банк Україна» – окрема юридична особа, яка не підпадає під санкції.

Михайло Фрідман є уродженцем Львова, має громадянство Росії та Ізраїлю. Співвласник і голова наглядової ради консорціуму «Альфа-Груп», куди входить великий приватний «Альфа-банк». Статок Фрідмана оцінюють у близько 15 мільярдів доларів. За деякими даними, він входить до першої десятки російських мільярдерів.

У Львові його знають як мецената добре відомого у світі фестивалю Alfa Jazz Fest, який згодом частково змінив назву, щоби не мати прив’язки до одіозного олігарха з оточення Володимира Путіна.

З лютого Фрідман перебуває під міжнародними санкціями як особа, яка активно підтримувала матеріально або фінансово й отримувала вигоду від російських керівників, відповідальних за захоплення Криму та дестабілізацію України.

Нагадаємо, що в травні Україна заарештувала активи Фрідмана в «Альфа-банку» на понад 12,4 мільярда гривень. Про це заявляла тодішня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі