НТА > НОВИНИ > Суспільство > Україна закликає світову спільноту вжити заходів, аби примусити РФ звільнити ЗАЕС

Україна закликає світову спільноту вжити заходів, аби примусити РФ звільнити ЗАЕС

Можливі наслідки влучання в діючий реактор рівноцінні застосуванню атомної бомби

231

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує дії російських військ на території захопленої ними Запорізької АЕС і закликає світову спільноту негайно вжити заходів, аби примусити РФ звільнити ЗАЕС.

Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

У МЗС наголосили, що на тлі цинічної відеозаяви президента РФ на Оглядовій конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї про відсутність намірів РФ застосовувати ядерну зброю в Україні Росія вдалась до численних провокацій на ядерному об’єкті.

«Після введення з початку серпня 2022 року в приміщення 1-го і 2-го блоків ЗАЕС, які перебувають в стадії ремонту, військових вантажівок і позашляховиків, наповнених зброєю, сьогодні відбулися артилерійські обстріли території біля промислового майданчика ЗАЕС», –  йдеться у заяві.

Дипломати зазначають, що внаслідок трьох зафіксованих влучань пошкоджено високовольтну лінію видачі електричної потужності ЗАЕС – Запорізьку ТЕС.

«Можливі наслідки влучання в діючий реактор рівноцінні застосуванню атомної бомби. Міністерство закордонних справ України закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу», – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, що російські військові вдруге за кілька годин обстріляли Запорізьку АЕС.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі