НТА > НОВИНИ > Суспільство > Україна запропонувала ще один варіант порятунку захисників Маріуполя

Україна запропонувала ще один варіант порятунку захисників Маріуполя

Військовим шляхом деблокувати «Азовсталь» неможливо, його захисники здаватися в полон не хочуть

491

Українська влада розробила нову пропозицію щодо порятунку військових, які перебувають на території заводу «Азовсталь». Їх планують обміняти на полонених російських солдатів.

Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Як перший крок, запропонували росіянам такий обмін: ми вивозимо наших важкопоранених хлопців з «Азовсталі» гуманітарним коридором. Водночас віддаємо полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених», – розповіла вона.

Ірина Верещук наголосила, що уряд наразі опрацьовує різні варіанти. Жоден із них не ідеальний. Але шукають не ідеальний варіант, а робочий.

«Станом на зараз, військовим шляхом деблокувати «Азовсталь» неможливо. Захисники здаватися в полон не хочуть. Це гідне поваги. Росіяни не погоджуються на «екстракшн». Це реальність, але від росіян це не дивно. Домовленості ще немає. Переговори тривають», – пояснила вона.

Нагадаємо, що активісти та низка неурядових організацій створили петицію до ООН і лідерів країн усього світу із закликом врятувати українських бійців і цивільних із заводу «Азовсталь» в обложеному Маріуполі, застосувавши процедуру екстракції.

Захоплення Маріуполя на Донеччині триває вже 2,5 місяця, і це облога, якої «ще не було в історії». Українські бійці ведуть важкі бої з окупантами, до останніх сил захищаючи територію металургійного комбінату «Азовсталь».

До кінця року в зруйнованому Маріуполі від хвороб і нестерпних умов може померти більше 10-ти тисяч людей. Зараз у місті перебуває 150-170 тисяч мешканців. Про це повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі