НТА > НОВИНИ > Війна > Україна, здається, виграла битву за Харків, – американські аналітики

Україна, здається, виграла битву за Харків, – американські аналітики

228

Українці не дозволи ані оточити Харків, ані захопити його. Понад те, схоже на те, що російські сили  вирішили повністю покинути свої позиції біля міста.

Такий висновок роблять аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW).

 

Натомість російські війська продовжували просуватися по всій периферії Ізюмсько-Донецького виступу, але досягли незначного прогресу.

“Здійснили спробу сухопутного наступу з Ізюма, але не досягли успіху. Раніше ми припускали, що Росія може відмовитися від спроб просування з Ізюма, але росіяни або не прийняли такого рішення, або ще не повністю переключилися на нього”, – припускають в ISW.

Зараз росіяни, за прогнозом аналітиків, спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої наземні лінії зв’язку (GLOC) від Бєлгорода до Ізюма. Втім, чи зможуть досягнути успіху, не зрозуміло.

Основні зусилля росіян, як і раніше, зосереджені на спробах оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі і з півдня. Російські війська, що наступали з напрямку Попасної, протягом доби не досягли істотного прогресу.

Також армія РФ, що рухалася з півночі на південь, не змогла переправитися через річку Сіверський Донець і зазнала нищівних втрат у своїх спробах.

“У росіян може не вистачити додаткової свіжої бойової сили, щоб компенсувати ці втрати та продовжити наступ у достатньо великих масштабах, щоб завершити оточення, хоча вони, ймовірно, продовжуватимуть намагатися це зробити”, – кажуть в Інституті.

Російські війська відновили наступальні операції у напрямку Слов’янська, але 13 травня не досягли прогресу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі