НТА > НОВИНИ > Суспільство > Україна зібрала рекордний урожай зернових за всю історію

Україна зібрала рекордний урожай зернових за всю історію

332

В Україні намолотили  рекордну кількість ранніх зернових та зернобобових культур – 44,8 млн тонн. Такий показник є рекордним за всю історію України.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100 % до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України!», – наголосив  Роман Лещенко.

Він зазначив, що пшениці намолотили 32,8 млн тонн. Найвища її урожайність – у сільгосптоваровиробників Хмельницької області – 65,2 ц/га.

Ячменю –10 млн 94 тис. тонн. Лідером є Київська область –57,2 ц/га.

Гороху – 570 тис. тонн.

Міністр також додав, що лідером із намолоту зерна є Одещина із показником понад 4,1 млн тонн. По 3 млн тонн зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Також Роман Лещенко зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолотили понад 2,8 млн тонн насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

«Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору», – повідомив Роман Лещенко.

За 7 місяців 2021 року аграрії, а його словами,  отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн; у рамках державної програми здешевлення кредитів – 565 млн грн,  а за програмою «Доступні кредити 5-7-9 %» – понад 26 млрд грн для рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0 %.

Міністр зазначив, що вперше сільське господарство України отримало в такому обсязі доступний фінансовий ресурс для ведення господарської діяльності.  «Ця підтримка вже дала свої плоди – в прямому сенсі цього слова! Тому наше Міністерство буде робити усе можливе, аби розширити цю підтримку до 1 % ВВП та закликає Міністерство фінансів зберегти програму «Доступні кредити 5-7-9 %» на наступний календарний період», –зазначив Роман Лещенко.

Також Міністр зауважив, що враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює роль нашої держави у глобальній продовольчій безпеці.

Роман Лещенко переконаний, що за такої держпідтримки агросектор може цьогоріч сформувати понад половину валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі