НТА > НОВИНИ > Спорт > Україна звернулася в Єврокомісію з вимогою термінових консультацій про “Північний потік-2”

Україна звернулася в Єврокомісію з вимогою термінових консультацій про “Північний потік-2”

173

Європейська комісія отримала запит міністерства зовнішніх справ України про проведення термінових консультацій з інфраструктури та енергобезпеки через ситуацію з «Північним потоком-2». Комісія приступила до розгляду ноти.

Таку заяву зробила представник Єврокомісії Набіла Массралі на брифінгу у Брюсселі. «Ми підтверджуємо отримання запиту від МЗС України про проведення консультацій в рамках Угоди про асоціацію», – сказала вона.

За її словами, запит пов’язаний зі співпрацею з інфраструктури та торгівлею енергоресурсами. «Ми розглянемо і відповімо у відповідний час», – сказала вона.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна ініціювала консультації з Єврокомісією та Німеччиною щодо «Північного потоку-2». За його словами, консультації повинні проводитися з метою забезпечення дотримання принципів справедливості і безпеки в рамках розвитку енергопроєктів.

Міністр підкреслив, що головною претензією є те, що угода Сполучених Штатів і Німеччини не вирішує питання безпеки України, яка страждає від запуску «Північного потоку-2».

Нагадаємо, що «Північний потік-2» стане однією з основних тем під час зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні 30-го серпня. Однак експерти вважають, що питання вже вирішене, і досягнути якихось поступок чи взагалі припинення будівництва газопроводу Україні навряд чи вдасться.

У президента Польщі Анджея Дуди звинувачують Берлін у підриві європейської солідарності. На думку наших сусідів, угода США та Німеччини щодо «Північного потоку-2» означає перемогу РФ.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі