НТА > НОВИНИ > Війна > Українці на “Леопардах”. Танкові екіпажі повертаються з навчань в Іспанії

Українці на “Леопардах”. Танкові екіпажі повертаються з навчань в Іспанії

353

Цього тижня в Україну повернуться десять танкових екіпажів, які пройшли чотиритижневе навчання на бойових танках Leopard 2 A4 у Національному навчальному центрі в іспанській Сарагосі.

Про це оголосило міністерство оборони Іспанії.

Загалом у навчаннях взяли учать 55 українських військовослужбовців – професійні військові і резервісти віком від 21 до 60 років. Кожен екіпаж складається з командира, водія, заряджаючого та стрільця. Додатково підготували 15 техніків, п’ять з яких є фахівцями з механіки, п’ять – з електроніки і ще п’ять – зі зброї.

Особовий склад, який проходив підготовку у Сарагосі, мав попередній досвід використання бойових танків, тому під час навчання основна увага приділялася технічним особливостям cаме Leopard 2, а також створенню оперативних і злагоджених екіпажів.

У міністерстві розповіли, що підготовка тривала по 12 годин на добу щодня. Вихідний військові мали лише у суботу.

Окрім українських військових, до навчання долучилися 30 військовослужбовців механізованого кавалерійського полку “Алькантара 10” з Мелільї, які провели теоретичні заняття, тренування на тренажерах і вправи на маневровому полі.

Водночаc Reuters навів цитату іспанського інструктора, капітана Контрераса, який заявив, що українці повертаються додому з дуже хорошими знаннями роботи на “Леопардах”.

“Хоча танки, на яких працювали, були різними, було багато систем, які збігалися. Це значно полегшило роботу. Це, мотивація, яку показав особовий склад, їхнє бажанням вчитися, показали, що вони дуже добре підготовлені для повернення в бій”, – сказав капітан.

Зазначимо, що спочатку Іспанія планувала передати цієї вести шість Leopard 2. А вже під час візиту в Київ 23 лютого прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес повідомив, що його країна готова надати Україні 10 танків.

Нагадаємо, що українці також завершують “леопардові” навчання в Німеччині.

Фото: Reuters

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"