НТА > НОВИНИ > Суспільство > Українці різко відмовляються від усього російського

Українці різко відмовляються від усього російського

Понад 40% опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали, ще чверть не дивилися раніше та зараз не дивляться

342

Абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад Росії. Головна емоція, яку відчувають респонденти, думаючи про Україну, – гордість (75%). Серед інших – сум (29%) і радість (26%). Близько 10% відчувають зацікавлення або страх.

Такими є результати опитування, які оприлюднила соціологічна група «Рейтинг». Перед Днем Незалежності українцям ставили запитання щодо віри у перемогу, емоцій, які відчувають громадяни стосовно країни та себе, оцінки становища нашої держави у світі, громадянської та мовної ідентичності, частоти споживання російського контенту.

Опитаним запропонували назвати три слова, яким вони бачать майбутнє країни. Першим словом найчастіше була «вільна». Також часто звучали «сильна», «квітуча», «така, що процвітає», «мирна», «щаслива».

Другою ознакою для характеристики майбутнього України опитані найчастіше вживали «незалежна», третьою –  «багата». Також використовували такі характеристики, як «незалежна», «багата», «європейська», «розвинута», «єдина».

Понад 40% опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали, ще чверть не дивилися раніше та зараз не дивляться. Загалом майже 70% не дивиться російський контент протягом останніх пів року, і тільки 15% опитаних продовжують дивитися російські серіали, як і раніше.

Також понад 40% опитаних взагалі перестали слухати російську музику, ще 18% не слухали раніше та й зараз не слухають. Тільки чверть продовжують це робити надалі.

За даними «Рейтингу», зараз російські серіали дещо частіше від інших дивляться люди середнього віку. Натомість російську музику частіше слухає молодь та чоловіки середнього віку.

Нагадаємо, що, якби зараз стояв вибір підтримати проголошення Незалежності України, то абсолютна більшість (86% однозначно та 11% швидше так) зробила би це. Підтримка зросла до історичного максимуму та перевищила рівень 1991-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі