НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Українці щорічно витрачають мільйони гривень на ліки з сумнівною ефективністю

Українці щорічно витрачають мільйони гривень на ліки з сумнівною ефективністю

126

Українці минулого року  витратили майже 14 мільярдів гривень на ліки, які не передбачені сучасними стандартами лікування. Деякі з цих препаратів позиціонувалися як протидія Covid-19.

Про це йдеться у звіті про ліки, які масово купують українці, який представили Центр протидії корупції разом з експертами-медиками.

“2020 року українці витратили майже 14 мільярдів гривень на ліки, які не передбачені сучасними стандартами лікування. Це більше чверті коштів, які громадяни витрачають на ліки загалом”, – йдеться у звіті  «Як в Україні щорічно зливаються мільярди гривень на сумнівні ліки».

Зазначається, що такі ліки 2020 року закуповувала і держава. Із бюджету було витрачено 130,5 млн грн на ліки без доведеної або сумнівної ефективності, 425,3 тис. на гомеопатичні ліки та 5,8 млн на рослинні препарати. Ще 22,8 млн грн держава витратила на біологічно активні добавки та допоміжні засоби у 2020 році, що є значно більшою сумою за попередні роки.

«Препарати без доведеної або сумнівної ефективності – це такі засоби, які не мають надійних доказів щодо їх ефективності та безпечності, а також відсутні у клінічних настановах та стандартах надання медичної допомоги», – пояснив один із авторів звіту, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені Шупика Федір Лапій. 

Нагадаємо, що американська фармацевтична компанія Merck подала до Департаменту охорони здоров’я Канади заявку на реєстрацію ліків від COVID-19 “Молнупіравір». Таблетки можуть стати революційними у подоланні хвороби.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі