НТА > НОВИНИ > Новини світу > Українці в Італії організовують мітинг на захист затриманого режисера Євгена Лавренчука

Українці в Італії організовують мітинг на захист затриманого режисера Євгена Лавренчука

Мітинг планують провести в Мілані

380

Українці, що проживають в Італії, готуються 15 січня провести у Мілані мітинг на підтримку українського режисера Євгена Лавренчука, якого затримали у середині грудня за запитом Російської Федерації.

На сторінці події у фейсбуці мітинг назвали «Захистимо Євгена Лавренчука». Зокрема, ініціатори акції хочуть не допустити екстрадиції режисера до Росії.

«Євгена можуть екстрадувати до Росії, з якої він виїхав ще у 2014 року після окупації Криму та нападу Росії на Україну. Зараз адвокати Євгена борються, щоб не допустити його екстрадиції, давайте й ми вийдемо на площу в Мілані та захистимо нашого співвітчизника», – йдеться в дописі.

Організатори акції просять усіх небайдужих вийти у суботу, 15 січня о 15:00 (за місцевим часом) на площу в Мілані на вул. Мерканті.

Як передає Укрінформ, зі слів кореспондентки Radio Free Europe/Radio Liberty Наталії Кудрик, провідні італійські видання починають писати про затриманого Євгена Лавренюка: “Український режисер арештований у Неаполі. Політична помста росіян”. Перша публікація у Corriere della Sera доволі докладна, об’єктивна, з цитуванням українських джерел інформації – МЗС, мати режисера, українська омбудсменка.

«Це позитивно. Є надія, що місцеві ЗМІ омине хвиля російської пропаганди. Як з’ ясувалося, попри обережність захисту, інфо просочилася ще 17 грудня у маловідомі регіональні інтернет-ресурси, де подали поверхову та перекручену інформацію. Тим часом в Італії, хоч і повільно, та всі компетентні зацікавлені сторони наближають інцидент до розв’язки. Сподіваймося, що остаточної і позитивної», – зазначила Кудрик.

Справа Лавренчука

Як повідомлялося, українського театрального режисера Євгена Лавренчука 17 грудня затримали в Італії за запитом Росії. У РФ заявили, що він начебто скоїв фінансовий злочин ще вісім років тому на території РФ.

За його словами речника МЗС Олега Ніколенка, міністерство закордонних справ працює над тим, щоб звільнити Лавренчука. Режисер отримав адвоката.

«Генеральне консульство України в Неаполі надає консульську допомогу українському громадянину Євгену Лавренчуку, якого 17 грудня було затримано в Італії на запит Російської Федерації. Суд Неаполя обрав українцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту», – повідомив Олег Ніколенко.

Мати затриманого в Італії українського режисера Євгена Лавренчука Ірина Лавренчук сподівається, що її сина не екстрадують в Росію.

Водночас, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що затримання українського режисера Євгена Лавренчука в Італії свідчить про зловживання Росією статутом Інтерполу і неправомірне його використання як інструменту гібридної війни для переслідувань українців.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"