НТА > НОВИНИ > Війна > Українці вразили американських інструкторів під час навчань на системі «Патріот»

Українці вразили американських інструкторів під час навчань на системі «Патріот»

Українські чоловіки та жінки віком від 19-ти до 67-ми років тренувалися шість днів на тиждень протягом 10-ти тижнів

333

Група зі 65-ти українських військових закінчує інтенсивні навчання на системі протиповітряної оборони Patriot. Тренування проходять у Форт-Сілі (штат Оклахома, США).

Про це повідомив CNN. Журналістів запросили на базу лише за декілька днів до очікуваного випуску українців після прискореного курсу.

Форт-Сіл – єдине місце на території США, де навчають українців працювати з американськими системами озброєнь.

За словами американських військових, українці їх здивували. Вони так швидко вивчили основи системи Patriot, що їм надали додаткову інтенсивну підготовку, рідкодоступну для їхніх американських колег, які пройшли той же курс.

«Наша оцінка така, що українські солдати вражають і дуже швидко навчаються завдяки своїм широким знанням у галузі протиповітряної оборони та досвіду в зоні бойових дій», – сказав бригадний генерал Шейн Морган.

Тепер систему Patriot планують розгорнути в Україні найближчими тижнями – набагато раніше, ніж передбачалося, – що дасть країні додатковий захист від російських ракет, який запросили на самому початку війни трохи більше року тому.

У вівторок офіційні особи США також заявили, що танки Abrams розгорнуть швидше, ніж очікувалося.

При цьому в CNN зазначили, що двох систем Patriot, які прямують до України – одну надали США, іншу – спільно Німеччина та Нідерланди – замало для захисту цілих українських міст від комплексних російських ракетних ударів.

«Patriot не зможе захистити все місто, наприклад, Київ», – сказав один із високопосадовців американського міністерства оборони.

Але це краще за системи ППО, які зараз використовують українці, вони не можуть захистити від атак російських балістичних ракет.

За словами офіційних осіб, українські чоловіки та жінки віком від 19-ти до 67-ми років тренувалися зі 7-ої ранку до 6-ої вечора шість днів на тиждень протягом 10-ти тижнів. Багато хто з них був кваліфікованим інженером до війни, а деякі мають декілька ступенів, і всіх їх відібрали українські воєначальники для навчання в США.

«Я думаю, що тільки завдяки їхньому бойовому досвіду вдома вони змогли дуже легко засвоїти речі – найкраще, що я бачив досі, а я тренував багато країн», – сказав один з американських тренерів.

Наголосивши, наскільки досвідченими були українці у протиповітряній обороні, коли прибули до Форт-Сіл, високопосадовець міністерства оборони США додав, що командир українського батальйону вже декілька разів збивав російські ракети під час війни.

«Для мене велика честь зустрітися з цими воїнами. Їхні історії жахливі та дивовижні одночасно. І я думаю, що ми навчилися в них настільки ж, наскільки навчили їх», – сказав високопоставлений представник Форт-Сіла.

Нагадаємо, що перший постійний гарнізон Збройних сил США з’явиться у Польщі. У вівторок, 21-го березня, відбудеться церемонія перетворення регіональної групи підтримки у гарнізон армії США у Польщі.

У понеділок, 20-го березня, США оголосили про надання нового пакета військової допомоги Україні на 350 мільйонів доларів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"