НТА > НОВИНИ > Новини туризму > Українці зможуть подорожувати до ЄС. Які країни зберегли умови в’їзду

Українці зможуть подорожувати до ЄС. Які країни зберегли умови в’їзду

Кіпр, Естонія та Хорватія зберегли умови в’їзду для українців.

548

Вчора, 9 листопада, Європейський Союз виключив Україну із “зеленого” списку подорожей. Утім, частина країн ЄС берегла умови в’їзду для українських мандрівників.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у твіттері.

Так, Кіпр став першою країною ЄС, яка зберегла умови  в’їзду для українців.

Умови в’їзду на Кіпр.

Усім пасажирам необхідно пройти реєстрацію на платформі CyprusFlightPass  за 48 годин до вильоту.

Вакциновані пасажири, що мають чинний сертифікат міжнародного зразку можуть подорожувати в Республіку Кіпр без додаткових тестів. Перед поїздкою копію сертифіката про щеплення (англійською мовою) потрібно завантажити на платформі Cyprus Flight Pass за 48 годин до вильоту, а також вказати дані про вакцинацію.

Невакцинованим пасажирам необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого в сертифікованій лабораторії на території України протягом 72 годин до вильоту.

Відразу після прильоту до Кіпру, в аеропорту, невакциновані пасажири мають зробити ще один тест. Його результат буде доступний онлайн вже через три години.

Естонія

Другою країною ЄС, яка не закрила кордони для українців, стала Естонія. Країна зберегли всі можливості подорожей лише для тих громадян, які пройшли повну вакцинацію проти COVID-19. Всі вакцини, що офіційно використовуються в Україні, наразі приймаються Естонією.

Хорватія

Хорватія також залишається відкритою для українців за тих самих умов. Українці можуть здійснити поїздку до Хорватії з одним із таких документів:

  • документ, який підтверджує негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин з моменту тестування до моменту перетину хорватського кордону
  • швидкий тест на антиген, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину кордону;
  • сертифікат про щеплення, який свідчить, що особа вакцинована двома дозами вакцини від Covid-19 (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm) не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;
  • медичну довідка про те, що особа одужала від COVID-19 і отримала одну дозу вакцини протягом 8 місяців від зараження вірусом

Якщо у мандрівника немає одного з цих документів, то в’їзд до Хорватії можливий за умови перебування на самоізоляції до здачі тестів на території країни за свій кошт.

Нагадаємо, що 9 листопада ЄС оновив “зелений список” країн для подорожей та офіційно виключив з нього Україну.  Утім, виключення із “зеленого” списку не означає повного закриття кордонів для українських мандрівників. Рішення ЄС є рекомендаційним, тому фінальні рішення ухвалюватиме кожна окрема країна ЄС.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"